Земля

Земля без Сонця – що нас чекає

Це, ймовірно, найпопулярніше питання: «А якщо» (What If). Ми з вами підемо проти всіх канонів науки, зокрема історії, і зробимо припущення: що станеться, якщо Сонце згасне. Не будемо замислюватися про те, як саме це станеться. Припустимо, ми знайшли спосіб прискорити його еволюцію, і воно перетворилося на холодну інертну сферу. Що це означатиме для нас, жителів Землі?

Ось кілька наслідків:

Знизиться ризик сонячних спалахів: У 1859 році по Землі вдарив потужний спалах на Сонці і геомагнітна буря. Магнітні бурі індукують струми в проводах. На нещастя, до 1859 року ми встигли обмотати всю Землю телеграфними проводами, і буря викликала в них напругу, яка відключила зв’язок, а в ряді випадків навіть телеграфне обладнання запалало.

У наш час проводів стало набагато більше порівняно з 1859 роком. За оцінкою Міністерства внутрішньої безпеки, зараз така буря заподіяла б тільки Сполученим Штатам збитків на кілька трильйонів доларів – більше, ніж усі урагани в американській історії разом узяті. Якщо Сонце згасне, ця загроза зникне.

Покращиться супутниковий зв’язок: Коли супутник зв’язку проходить перед Сонцем, світило може заглушити його радіосигнал, викликавши збій у його роботі. Деактивация Сонця вирішила б цю проблему.

Розвинеться астрономія: Без Сонця наземні обсерваторії могли б працювати цілодобово. До того ж більш холодне повітря створює менше атмосферних перешкод, що зменшило б навантаження на адаптивні оптичні системи і допомогло б отримувати більш чіткі зображення.

Знизяться інфраструктурні витрати: За відомостями Міністерства транспорту, ремонт і обслуговування американських мостів буде обходитися нам у найближчі 20 років у 20 мільярдів доларів на рік. Між тим, більшість наших мостів проходять над водою. Не будь Сонця, ми могли б заощадити, замінивши їх прокладенням по льоду асфальтової смуги.

Торгувати стане легше: Часові пояси здорожчують торгівлю – важко вести бізнес з людьми, з якими у тебе не співпадає робочий день. Якщо Сонце згасне, потреба в часових поясах відпаде і ми всі зможемо перейти на Всесвітній координований час, що буде корисно для світової економіки.

Зменшиться ризик для дітей: За даними Міністерства охорони здоров’я Північної Дакоти, дітей молодше шести місяців потрібно берегти від прямих сонячних променів. Без сонячного світла ризик для наших дітей зменшиться.

Зменшиться ризик для військових пілотів: Багато людей чхають від прямих сонячних променів. Причини появи цього рефлексу невідомі, але він може становити небезпеку для пілотів винищувачів, що знаходяться в повітрі. Якщо Сонце згасне, це позбавить наших льотчиків від додаткової загрози.

Борщівник стане безпечнішим: Борщівник (дикий пастернак) – дуже підступна рослина. Його листя містять так звані фуранокумаріни, які, потрапляючи на шкіру, спершу начебто не викликають ніяких симптомів. Однак коли на шкіру падають сонячні промені (причому навіть через дні або тижні), фуранокумаріни можуть викликати неприємний хімічний опік. Це називається фітофотодерматітом. Згасання Сонця могло б врятувати нас від пастернакової небезпеки.

Таким чином, якщо Сонце згасне, ми отримаємо безліч вигод в самих різних сферах життя.

А негативні сторони у цього сценарію будуть?

Так – ми всі замерзнемо і помремо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button