Різне

Як вибрати лазерний далекомір?

В даний час все більше зростаюча популярність лазерних далекомірів обумовлена великим попитом на цей вид вимірювальної техніки. Основна перевага далекомірів-рулеток полягає в тому, що їх використання в процесі вимірювання відстаней, не вимагає залучення другого учасника, тим самим, роблячи роботу по вимірах вельми швидким, а вимірювання – максимально точними. Таким чином, відбувається значна економія часу та коштів підприємства під час проведення вимірювальних робіт. Наявність безлічі моделей лазерних далекомірів від різних виробників надає широкі можливості для вибору. У цій статті ми постараємося коротко описати, як вибрати відповідну модель лазерного далекоміра.

21-01-15-foto-600x498-1

Основними критеріями вибору лазерні далекоміри є співвідношення параметрів можливості / ціна, а також сфера використання приладу – високопрофесійна або ж просто побутова. В параметр «можливості» закладаються наступні показники: максимальна відстань вимірів, надійність, точність, функціональність, сервісна підтримка. Для того щоб дізнатися, яка модель далекоміра найбільше підходить саме для Ваших вимірювань – визначте коло завдань, які Ви плануєте вирішувати з його допомогою. А тепер уточнимо деякі моменти, якими слід керуватися в процесі вибору лазерних далекомірів.

Діяльність вимірювань

Для початку визначіться з дистанцією вимірювання. За допомогою сучасних лазерних далекомірів-рулеток можливо проводити вимірювання на дистанціях до 250 метрів, хоча високопрофесійні лазерные дальномеры від провідних фірм Bresser та Hawke здатні вимірювати до 914 метрів, їх часто використовують для полювання та спортивної стрільби. У тому випадку, якщо сфера використання обмежується лише житловими приміщеннями, то, швидше за все, така “далекобійність” не знадобиться. Досить буде вибрати далекомір, здатний вимірювати відстані в діапазоні від 30 до 50 метрів. Крім цього, робота на великих дистанціях вимагає наявності відбиваючих пластини і штатива, при цьому не всі далекоміри мають можливість їх установки на нього, про що розповімо Вам нижче.

Точність вимірювань

Далі, потрібно визначитися з точністю вимірів, якою повинен володіти лазерний далекомір. Навіть для найбільш “просунутих” лазерних далекомірів точність вище ± 1мм практично не досяжна. Та й у багатьох випадках буде цілком достатньою – точність ± 5 мм. Безліч сучасних лазерних далекомірів забезпечують точність вимірювань ± 1,5 – 2 мм, що абсолютно достатньо для вирішення широкого кола вимірювальних робіт.

Функції

Характер розв’язуваних завдань багато в чому визначає те, якими функціями повинен володіти далекомір. Останні моделі лазерних далекомірів можуть укомплектовані такими функціями, як обчислення площі, об’єму, пам’ять вимірювань, додавання, віднімання. Додаткові можливості для проведення вимірювань забезпечує присутність вбудованого оптичного або ж цифрового візира, рівень, Bluetooth. Давайте торкнемося деяких з найбільш актуальних функцій і особливостей оснащення лазерних далекомірів-рулеток.

У тих випадках, коли немає можливості зробити прямий вимір (наприклад, для визначення висоти недоступного об’єкта), особливо корисною стає функція непрямих вимірювань. Окремі моделі лазерних далекомірів за своєю конструкцією оснащені вбудованою відкидною скобою (п’ятою), яка дозволяє здійснювати вимірювання від внутрішнього кута, від внутрішніх поверхонь щілин. Ці функції не доступні для інших далекомірів. Втім, слід пам’ятати, що зміну точки відліку при використанні відкидної скоби в ряді моделей далекомірів потрібно здійснювати вручну, що може спричинити за собою допустиму помилку оператора.

Однією з головних особливостей конструкції лазерного далекоміра є можливість установки його на штатив, яка припустима тільки за наявності відповідної внутрішньої різьби в корпусі далекоміра. Необхідність роботи зі штатива виключно важлива при проведенні вимірювань на великих дистанціях. У процесі проведення таких вимірювань дуже потрібні оптичний або ж цифровий візир, а також функція таймера, яка забезпечує затримку за часом від натискання кнопки до виконання вимірювання приладом.

В умовах незадовільного освітлення практично незамінною стає функція підсвічування клавіатури і дисплея. Цією функцією наділені не всі далекоміри. Від наявності перерахованих функцій безпосередньо залежить вартість далекоміра.

Ціна

Вартість професійних лазерних далекомірів досить висока, однак, такі показники, як точність вимірювань, функціональність і головне, надійність, просто не можуть коштувати дешево. Крім цього, вартість багато в чому визначається наявністю сертифіката про затвердження типу засобу вимірювання у приладу. Відповідно, прилади, які включені до Державного реєстру засобів вимірювань стоять на порядок дорожче приладів, що не мають подібного сертифіката. Перших відрізняє високий рівень якості виготовлення, а, відповідно, точність і надійність. Для застосування в побутових умовах не варто купувати дорогий високопрофесійний далекомір. Часом за невисокою ціною примітивних (побутових) далекомірів стоїть менша функціональність, надійність і точність вимірювань. Все ж можливо вибрати лазерний далекомір, що володіє прийнятними споживчими властивостями.

Гарантія та сервісне обслуговування

Важливим критерієм вибору лазерного далекоміра є гарантійне сервісне обслуговування придбаних приладів. Як правило, високопрофесійні моделі мають гарантію від заводу-виробника від 2-3 років. Далекоміри побутового призначення традиційно мають гарантійний термін від 1 до 2 років.

Скрупульозно вивчивши всі вище перераховані критерії, кожен покупець може вибрати відповідний лазерний далекомір, що володіє оптимальною вартістю і широкими можливостями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button