Різне

Як вибрати паркетну дошку

Якість укладання паркетної дошки залежить, багато в чому, не тільки від підготовки основи і кваліфікації майстра. Спочатку, на кінцевий результат впливає безпосередня якість матеріалу. Від того, якими характеристиками володітиме паркет, залежатиме термін його служби і зовнішній вигляд. Як вибрати і купити паркетну доску та зберегти необхідний баланс між ціною і якістю матеріалу?

Поради щодо вибору паркетної дошки

По-перше, слід вибирати паркетну дошку з того дерева, яке буде максимально відповідати навантаженню в приміщенні і його інтер’єру. Для цього, слід розуміти, з чого складається паркетна дошка. Більшість виробників роблять тришаровий вихідний матеріал, де нижній (найближчий по відношенню до підлоги) шар виготовлений з бюджетних порід деревини (сосна, ялина). Середній пласт являє собою склеєні фрагменти різнорідної деревини, а верхній шар – безпосередньо поверхню, по якій будуть ходити, і якою милуватимуться, безпосередньо виготовляється з дуба, бука та інших придатних порід.

купить паркетную доску

Найміцніший паркет виходить, коли верхній шар виготовлений з екзотичних дерев. Це може бути сукупіра, мербау, ятоба, сапеллі, лапачо, тик і тому подібні. Така деревина дуже і дуже міцна, але при цьому паркет з неї коштує найбільш дорого. Екзотичну паркетну дошку можна укладати в дитячих кімнатах, прихожих і коридорах. Там, де найбільш інтенсивно відбувається рух, і де підлогове покриття схильне максимальним деформацій.

У приміщеннях з середньою завантаженістю (вітальня, спальня), можна рекомендувати менш дорогі, але тим не менш красиві: дуб, модрина, граб і бук. Ці породи трохи поступаються по довговічності, але можуть суттєво зменшити оздоблювальний кошторис. Найбільш бюджетний варіант паркетної дошки робиться з ясена, вишні, берези, клена та вільхи. Таке покриття коштує, порівняно, недорого, але може зажадати масу додаткових зусиль і заходів з підтримання його гідного зовнішнього вигляду (полірування, догляд, дотримання вологості).

Між собою дошки паркету можуть з’єднуватися за допомогою клею або спеціального замка. Клейове з’єднання можна до уваги не брати, так як воно пережило себе, вимагаючи постійного ремонту і переробки. Замків ж для паркету безліч. Умовно, їх можна розділити на дві групи:

 • Інтегровані замкові системи. На кожній паркетній дошці, в заводських умовах, уже вмонтований замок і збірка може проводитися негайно, після придбання.
 • Знімний замок. Такі системи купуються окремо і їх потрібно монтувати самостійно.

Перший вид замків робить паркет дорожчим, але істотно підвищує швидкість монтажу. Другий варіант – значно дешевший, але потребує високої кваліфікації при самостійному монтажі замку. Найменший промах, і деформації можуть зіпсувати всю площу покладеної дошки.

Як вибрати паркетну дошку за типом покриття?

Паркет може бути покритий трьома видами матеріалів: лаком, маслом або воском. Лак – найбільш часто використовуваний матеріал, і покрита ним дошка коштує менше. Лакова поверхня виглядає дуже привабливо. При цьому, вона має суттєві недоліки:

 • Для матеріалу, покритого лаком, дуже велике значення має якість деревини. Всі відколи, сучки і дефекти будуть лаком виявлені і підкреслені.
 • Лак володіє низьким ступенем зносостійкості, і паркет буде вимагати регулярного оновлення лакового шару.

Масло і віск – найбільш зручні матеріали для обробки. Обробка ними плашок в заводських умовах дозволяє глибоко проникнути в структуру дерева і забезпечити його однорідність при найбільш інтенсивному використанні. Але це призводить до значного подорожчання матеріалу, обробленого маслом, ніж лаком.

 • При виборі матеріалу, обов’язково потрібно візуально оглянути пропоновану дошку і вивчити технічні документи і сертифікати. Зовнішній вигляд деревини може сказати багато про що, що приховав продавець або виробник.
 • Зверніть увагу на верхній шар. Чим він товстіший, тим більшу кількість разів можна буде шліфувати паркет.
 • По зрізу і верхній стороні фінішного шару можна буде звірити якість і сортність деревини, і порівняти з вказаною в документації.
 • Особливу увагу слід звертати на з’єднання шарів. Воно не повинно мати тріщин, пустот, явних слідів клею і інших дефектів.
 • Слід при покупці паркетної дошки на одне приміщення переконатися, що вся дошка має однаковий розпил. Він може бути радіальним, рустикальним або тангенціальним. Кожен з них хороший по своєму, але на одній поверхні повинні бути дошки з однаковим видом розпилу. Це ж стосується і відтінку.
 • Перевірте якість інтегрованих замків. Вони повинні працювати щільно по всій довжині, не бовтатися і не виступати з плашки.
 • При виборі паркетної дошки, обов’язково слід дізнатися вміст у ній смол і формальдегідів. Недорогий за ціною паркет може містити велику кількість канцерогенів і непридатний для використання в житлових приміщеннях і дитячих кімнатах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button