Різні цікавинки

Як вибрати пральну машину-автомат?

Марки пральної машини

Всіх сучасних виробників пральних машин можна розділити на дві основні категорії: азіатські і європейські. Азіатські марки, які представлені на нашому ринку – Samsung, LG. Європейські марки, які представлені на нашому ринку – німецькі MIELE, AEG, Siemens, BOSCH, шведські Electrolux і Zanussi, італійські Indesit, CANDY, ARDO, Ariston, турецькі BEKO.

Для азіатських моделей машин характерна наявність максимуму функцій, вони забезпечені електронними панелями управління при відносно невисоких цінах. Для європейських виробників характерно не так багато різних функцій, але вони більш практичні і надійні.

13-02-15-foto-600x399-1

До найбільш дорогих маркок на нашому ринку відносяться MIELE, AEG. Дешевше коштують машини Siemens, BOSCH, Electrolux. До середньої цінової категорії відносяться машини європейських марок Zanussi, CANDY, ARDO, Ariston. До недорогих машин відносяться Indesit, Samsung, LG. Найбільш дорогі марки машин, як правило, обходяться дорожче і при ремонті.

Машини німецьких марок, особливо дорогих, відрізняються практичністю, винятковою надійністю і довговічністю. Машини шведських марок відрізняються енергоекономічністю, низьким рівнем шуму і вібрації, всілякими способами боротьби з бактеріями, тим паче ви в цьому можете самі переконатися завітавши на comfy.ua/thome/wash-machines.html?brand=Electrolux. Італійські й турецькі марки забезпечують достатній рівень якості прання при відносно невисоких цінах. Азіатським маркам притаманне все найсучасніше і їхні машини спрямовані в майбутнє.

Потрібно також звернути увагу і на місце збірки пральної машини. На думку фахівців, середня машина італійської збірки розрахована на 5-8 років роботи, німецької збірки – на 10-15 років, китайської збірки – на 3-5 років, австрійської та шведської збірки – на 14-20 років. Варто відзначити, що якість прання від способу і місця збірки пральної машини не залежить.

Габарити і завантаження

Існують повногабаритні, малогабаритні і вузькі пральні машини. Повногабаритні пральні машини мають такі розміри: висота 80 см, ширина 60 см, глибина 50см. У таких машинах можна прати від 1 до 5,5 кг білизни. Повногабаритний варіант підійде для великої родини або для тих, хто не любить прати часто.

Малогабаритні пральні машини мають такі розміри: висота 80 см, ширина 60 см, глибина від 32 до 35 см. У таких машинах можна прати одночасно від 3 до3,5 кг білизни.

Вузькі пральні машини мають такі розміри: висота 80 см, ширина 60 см, глибина від 39 до 45 см. У таких машинах можна прати від 1 до 4-4,5 кг білизни.

При виборі габаритів машини слід враховувати розміри приміщення, в якому вона буде стояти і кількість білизни, яку необхідно одночасно в ній прати. Для сім’ї з 1-2 чоловік підійде малогабаритна пральна машина, для сім’ї з 2-4 осіб вже можна купувати вузьку або повногабаритну пральну машину, для сім’ї з 5 і більше людина краще купувати повногабаритну машину.

Після вибору габаритів машини звертаємо увагу на тип завантаження. Існують пральні машини з наступним типом завантаження: горизонтальним (фронтальним) і вертикальним. У машинах з горизонтальним завантаженням білизна завантажується через передню круглу дверцята, в машинах з вертикальним завантаженням білизна закладається через верхню кришку.

Моделі

Всі сучасні пральні машини-автомати за якістю прання, віджимання і сушки, по енергоекономічності розділені на класи і позначаються буквами A, B, C, D, E, F, G. Найвищий клас мають машини з буквою A, найнижчий – з літерою G. Моделі найбільш дорогих машин відповідають класу A, а моделі не дорогих марок мають різні варіації.

Потім визначаємо ступінь віджиму пральної машини і чи потрібна машина з сушкою білизни. Ступінь віджиму білизни в машинах-автоматах визначається максимальною швидкістю обертання барабана в режимі віджимання, що виражається числом оборотів в хвилину. Існують пральні машини з невисокою швидкістю віджимання -400-600 об / хв, середньої – 800-1200 об / хв, високою – 1200 і більше оборотів в хвилину. Пральні машини з сушкою рекомендується вибирати з дорогих марок. У дешевих пральних машинах сушка може часто ламатися, пересушувати або недосушувати білизну.

Потім звертаємо увагу на те, яку панель управління ми вибираємо: електронну або механічну. Виробники пральних машин останнім часом відмовляються від використання поворотних механічних регуляторів і замінюють їх кнопками. Кнопки дозволяють збільшити термін експлуатації машини, тому що зменшується число рухомих частин і механічних вузлів. Механічна панель дозволяє бачити в процесі прання лише те, на якій стадії знаходиться машина в даний момент часу: прання, полоскання або віджимання. Електронна панель може мати дисплей, на якому буде видно час у годинах і хвилинах, що залишилося до кінця прання. Існують електронні панелі з сенсорними кнопками управління, що дуже зручно і просто в роботі.

Функції

Корисна функція сучасних пральних машин – це система захисту від протікання AquaStop, коли подача води відключається у разі виявлення витоку. Зручні моделі, які автоматично відключаються, якщо в крані немає води, моделі, в яких температура і віджимання встановлюються окремими перемикачами. Якщо пральна машина з сушкою, то для вибору її режиму бажано, щоб була окрема ручка перемикача. Корисним може бути наявність таймера відкладеного запуску.

Властивості

Пральні машини різних виробників мають різний принцип прання. Деякі пральні машини мають систему, що поєднує в собі прання при повному зануренні і делікатне прання падаючою водою (система прання Combiwash у Candy). У деяких пральних машинах застосовується метод, заснований на безперервному уприскуванні миючого засобу (система Direct Spray у Electrolux). Всі пральні машини мають 3-4 основні групи програм прання і віджимання.

Додаткові функції пральних машин – замочування білизни (білизна може залишатися у воді з миючим розчином близько 2 годин), попереднє прання (для сильно забрудненої білизни), швидке прання, делікатне прання, біофаза (для прання порошками з біодобавками при невисоких температурах), додаткове полоскання , прання спортивного одягу та взуття, знезараження білизни іонами срібла. Є моделі машин, які мають режим ручного прання, режим легкого прасування.

Барабани пральної машини-автомата виготовляються з нержавіючої сталі. Бак (ємність, в якій знаходиться барабан) може виготовлятися з емальованої або нержавіючої сталі, а також з різних видів пластику (полікарбонат, карбонат). У кожного матеріалу свої переваги: це високі антикорозійні властивості, краще шумопоглинання. Емальовані баки поступаються нержавіючим баків за своїми експлуатаційними характеристиками і тому останнім часом застосовуються мало. Пластиковий бак перевершує за деякими параметрами нержавійку. Він легший, стійкіший до дії миючих засобів і не схильний до корозії, добре поглинає вібрацію, знижує шум при роботі.

Рекомендується використовувати для пральних машин-автоматів тільки спеціальний порошок, призначений для автоматичних пральних машин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button