Головна / Поради / Як вибрати тепловий насос для опалення?

Як вибрати тепловий насос для опалення?

Перед покупкою теплового насоса рекомендується заздалегідь підготуватися і вивчити це питання. Рекомендуємо завчасно дізнатися про переваги та недоліки різних моделей на спеціалізованому сайті Mycond. Оскільки всі вони відрізняються різними параметрами, необхідно розрахувати, що саме підійде конкретно під ваш запит.

 

Принцип роботи насоса

Для того, щоб зрозуміти, як працює насос, необхідно згадати принцип роботи холодильника. Беручи калорії з існуючої температури повітря, землі, води через теплообмінник, вони сприяють нагріванню холодоагенту, стаючи в процесі стискання рідиною. Після цього тепло передається воді, що в баку. Навіть, якщо у води температура досить низька, вона все одно призводить до того, що холодоагент починає випаровування, отримуючи з неї тепло. В процесі втягування пари він стискається. Холодильний агент, вже піддаючись розігріву і тиску, віддає конденсатору енергію. Потім вже охолоджений теплоносій, перебуваючи під тиском, готовий починати новий круговий цикл.

Чим вище коефіцієнт продуктивності, тим вище ефективність роботи насоса. Рекомендується звернути увагу на середньорічний коефіцієнт при виборі моделі. Даний показник враховує погодні умови протягом усього року.

Оцінка потреб

Найкраще звернутися за допомогою професіоналів від Mycond. Адже багато моделей абсолютно по-різному влаштовані і виконують різні функції. Необхідно визначити, для чого саме він буде використовуватися: забезпечувати гарячою водою в побутових цілях, охолоджувати або ж використовуватися для опалення.

Вибираючи відповідну модель, потрібно звернути увагу на використовувані нагрівальні пристрої, такі як, наприклад, теплі підлоги. Знаючи всі ці параметри, з’являється можливість точно відкалібрувати насос при установці.

Який вибрати: короткий огляд двох видів насосів

Як правило, найбільш часто використовуються в побутових умовах насоси повітряного типу, які захоплюють тепло з навколишнього повітря. Моделі, що беруть тепло з ґрунту або води, застосовуються набагато рідше у зв’язку з дорожнечею і виникаючими складнощами з узгодженням на установку в приміщеннях.

Повітряно-водяний

Принцип його роботи є досить простим: холодне повітря захоплюється одним або декількома зовнішніми блоками. Те тепло, яке було отримано з цього повітря, сприяє прогріванню теплоносія рідкого типу. Після того, як теплоносій нагрівся, він починає прогрівати воду з відділення, що поставляється в такі низькотемпературні конструкції, як, наприклад, тепла підлога. Крім підготовки прогріву води, такі моделі високотемпературного типу сприяють організації роботи опалення для всієї наявної в будинку мережі подібних приладів. Такі моделі насосів ставляться без необхідної заміни раніше встановленого котла.

Гібрид

Даний вид насоса найбільш часто обирається серед покупців. Будучи повітряно-водяним, він безпосередньо з’єднується з котлом. Такий насос служить головним постачальником тепла. Котел починає працювати лише тоді, якщо недостатньо можливостей для роботи тільки теплового насоса. Кожен такий насос обладнаний спеціальним пристроєм, що дозволяє максимально заощадити можливі енерговитрати.

Теплові насоси, будучи електричними побутовими приладами, витрачають в 3-4 рази менше електроенергії, ніж електричні котли, при цьому виконуючи функції кондиціонера. Ресурс роботи сучасних насосів рівня преміум дозволяє їм працювати до 20 років.