Людина

Як військовослужбовцю отримати статус інваліда війни

Військовослужбовці, які втратили здоров’я в ході АТО, мають право отримати статус інваліди війни та відповідні пільги і доплати. «Соціальний портал України» опублікував інформацію про те, хто і як може оформити цей статус. Інформацію підготувала експерт Білоцерківського Центру правової інформації та консультацій Марина Лисич.

24-04-15-foto-600x388-1

До інвалідам війни можуть бути зараховані військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та інші, у яких інвалідність настала після поранення, каліцтва, контузії, хвороби, одержаних при захисті Батьківщини, виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків) чи у зв’язку з перебуванням на фронті, і інші люди, зазначені в ст. 7 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в залежності від причини інвалідності.

Крім того, згідно зі змінами до цього закону, прийнятим 7.04.2015 р, право на встановлення статусу інваліда війни мають безпосередні учасники АТО (військовослужбовці, працівники, волонтери, добровольці), які стали інвалідами після поранення, каліцтва або контузії, отриманих при безпосередній участі або забезпечення проведення АТО, перебуваючи в районах АТО під час її проведення. Закон набуде чинності після підписання Президентом і опублікування.

Зв’язок травм, поранень чи хвороб з проходженням військової служби або виконанням службових обов’язків встановлюють військово-лікарські комісії.

Посвідчення інваліда війни видають органи соціального захисту, ґрунтуючись на довідці медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності (п.7, 10 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни).

Для присвоєння статусу «Інваліда війни» військовослужбовцю-учаснику АТО, який отримав травму або захворювання при захисті Батьківщини, виконання обов’язків військової служби, необхідно здійснити наступні дії:

  • Після отримання поранення, контузії, травми, захворювання пройти лікування у військовому госпіталі або іншому закладі охорони здоров’я. Після завершення лікування він отримує виписаний епікриз і направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК).
  • Пройти ВВК, яка встановить причинний зв’язок поранення, контузії, травми, захворювання з виконанням обов’язків військової служби.
  • Пройти медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), яка за наявності підстав встановить інвалідність. За результатами комісії ви отримаєте довідку про групу та причину інвалідності.
  • Звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідними документами для встановлення статусу «Інвалід війни» і видачі посвідчення.
  • Найближчим часом Кабінет Міністрів України розробить порядок отримання статусу інваліда війни для добровольців і волонтерів.

Натхнення: likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button