Всесвіт

«Вебб» сфотографував галактику, яка пережила масштабну катастрофу (фото+відео)

Команда телескопа «Джеймс Вебб» опублікувала знімок пекулярної галактики NGC 3256.

Дослідники опублікували знімок пекулярної галактики NGC 3256, що сформувалася в результаті зіткнення двох масивних спіральних галактик. Вона знаходиться на відстані 120 млн світлових років від Землі і є частиною суперскупчення Гідри-Центавра.

Галактика NGC 3256 на знімку телескопа «Джеймс Вебб». Зображення: ESA / Webb, NASA & CSA, L. Armus, A. Evans

На перший погляд, здається, що NGC 3256 являє собою звичайне переплетення спіральних рукавів всередині підсвіченого газового хмари. Але близько 500 млн років тому ця галактика, розміром з Чумацький Шлях, пережила масштабне потрясіння: вона сформувалася в результаті лобового зіткнення двох масивних спіральних галактик.

Свідчень бурхливого минулого NGC 3256 можна знайти в довгих сяючих нитках, які тягнуться від основного «тіла» галактики до її зовнішніх країв. Яскраві червоні і помаранчеві області, розкидані по всій галактиці, містять молоді зірки, що утворилися в результаті злиття. А протяжні приливні утворення є скупчення зірок, вирваних з галактик при їх зіткненні.

NGC 3256 в об’єктиві телескопа «Джеймс Вебб»

Оскільки значну частину будь-якої галактики складають «пусті» простори, при зіткненні хмари пилу і газ, що оточують зоряні системи, змішуються один з одним, немов дві хмари диму. Їх взаємодія призводить до вражаючих результатів.

NGC 3256 на знімках телескопів «Хаббл» і «Джеймс Вебб»

Наприклад, галактичне зіткнення, що породило NGC 3256, викликало яскравий спалах зореутворення, яке можна побачити в найяскравіших частинах зображення. Ці молоді зірки сяють найбільш яскраво в інфрачервоному діапазоні, світло якого може проникати крізь затінючий пил в галактиці, що робить зірки ідеальними об’єктами для камер «Вебба». Дослідження NGC 3256 і декількох інших подібних галактик допоможе астрономам вивчити фізику зореутворення і зростання чорних дір при зіткненні галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button