Екологія

Європа відмовляється від одноразових пластикових пакетів

Європейський союз остаточно затвердив правила обмеження використання пластикових пакетів на 80% в наступному десятилітті. Мова йде, насамперед, про відмову від їх безкоштовної роздачі на касах в супермаркетах. Європейцям час звикати до міцних пакетів багаторазового використання.

Усвідомивши зростаючу загрозу навколишньому середовищу, що виходить від поліетиленового пакування, багато країн стали поступово відмовлятися від нього. І ось тепер 28 країн, що входять в ЄС, закріпили це прагнення документально.

В Італії пластикові пакети оголосили поза законом. У Франції запланували позбутися від них в магазинах до 2016 року. В Європейському союзі 16 квітня 2014 р. була прийнята директива щодо зменшення кількості пластикових пакетів на 50% до 2017 і на 80% до 2019 року. За даними екологів, на сьогоднішній день вже понад 20 країн світу законодавчо обмежили або повністю заборонили використання пластикових пакетів.

Забруднення суші і водойм поліетиленом стає серйозною проблемою по всьому світу. Частка пакетів досягає 10% всіх твердих побутових відходів. Знизити їх витрати можна, якщо припинити безкоштовну роздачу на касах в супермаркетах.

Читайте також: 

Не одне десятиліття екоактивісти закликають жителів планети проявити турботу про навколишнє середовище і відмовитися від використання поліетиленових пакетів. Їх складно утилізувати.

У ґрунті термін остаточного розпаду пакетів становить близько 100-400 років. Якщо ж поліетилен піддавати спалюванню, це призводить до викиду в атмосферу небезпечних для природи та здоров’я людини речовин. Вторинній переробці піддаються менше 1% світових відходів пластика.

Розкидані по узбережжю, легкі пластикові пакети несуться вітром і забруднюють акваторію світового океану, представляючи реальну загрозу для морських мешканців, які заковтують шматки плівки, приймаючи її за їжу. Щорічно пластикові відходи стають причиною смерті 1 мільйона птахів, 100 тисяч морських ссавців і незліченної кількості риб.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button