Здоров'я

Лікування алкоголізму кодуванням

Без спиртних напоїв рідко обходяться свята або зустріч гостей. Багато людей протягом життя випивають в помірних кількостях і можуть легко відмовитися від алкоголю. Але в деяких випадках, уже через кілька років після початку вживання, людина починає відчувати залежність. Одним із способів лікування алкоголізму є кодування, в основі якого лежить тактика аверсної терапії.
На сьогоднішній день з успіхом застосовуються різні види кодування.

1. Медикаментозний. Цей поширений метод використовують всі наркологічні клініки і центри. Після індивідуальної консультації, на якій обговорюється мотивація і можливі побічні ефекти, береться розписка про згоду. Лікування виконують двома способами. Одні препарати блокують функції мозку, що відповідають за задоволення і загальну розслабленість. Завдяки цьому втрачається сенс вживання спиртних напоїв. Інші надають хворобливий вплив. Алкоголь тоді викликає яскраво виражені неприємні відчуття, які відбивають бажання повторного вживання.

Після сеансів хворому видається довідка, в якій вказані всі назви ліків, а також виробник і дозування. Вона може знадобитися, якщо заборона на прийом алкоголю буде порушений.

2. Метод Довженка. Він користується популярністю через те, що людина знаходиться у свідомості і чітко розуміє усе, що відбувається. Першою сходинкою є бесіда, в результаті якої лікар визначає ступінь сугестивності. Далі відбувається групове заняття, де доступними словами і конкретними прикладами пояснюється серйозність проблеми. Третій етап проводиться індивідуально з використанням гіпнозу в неглибокій фазі або стресовій психотерапії. Пацієнту дають установку на відразу до смаку та запаху алкоголю і описуються наслідки від вживання міцних напоїв в період дії кодування.

3. Лазерний. Ця методика впливає на організм комплексно, прискорюючи процес реабілітації. Лікування проводиться неінвазивним способом і направлено на зниження почуття сп’яніння. Перед процедурою клієнт повинен бути тверезий не менше десяти днів. Далі необхідна комп’ютерна діагностика та підбір частоти і потужності лазерного випромінювання. Потім пацієнт лягає на кушетку і розслабляє м’язи тіла, а лікар впливає на біологічно активні точки. Для стійкого результату застосовується 10 процедур за 20 хвилин.

4. Гіпноз. Цей метод найбільш підходить людям, які почали пити після емоційних потрясінь. Він включає в себе комплекс психотерапевтичних впливів, що поєднують навіювання і гіпноз. Хворого вводять в стан між сном і неспанням. Перебуваючи в трансі, всі його слова сприймаються як базова установка і в наступні дії хворого спрямовані на виконання вкладених істин. Після сеансу лікар капає на язик пацієнта кілька крапель спирту, які викликають неприємні хворобливі відчуття, аж до задухи. Спогади про це не дадуть людині «зірватися».

5. Інтракраніальна транслокація. З допомогою спеціального апарату проводиться нейрофізіологічний вплив на мозок. При цьому блокуються клітини, що відповідають за стан задоволення. Ефект зазвичай зберігається до п’яти років. Особливість методики полягає в тому, що під час дії транслокації вживати алкоголь небезпечно для життя. Мозок реагує на етанол таким чином, що мала частка спиртного здатна викликати порушення функціонування життєво-важливих систем, причому реакція настає миттєво протягом декількох хвилин.

Незважаючи на велику кількість позитивних відгуків, ставитися до кодування потрібно дуже обережно. Всі способи можуть бути небезпечними у випадках, коли пацієнт «зривається» і знову починає пити. Крім того, деякі фахівці вважають неправильним різку відмову від спиртного. Тому перед сеансами варто проконсультуватися з наркологом і вибрати найбільш підходящу методику. Однак, будь-яка з них протипоказана вагітним жінкам, людям з розладом психіки, серцевими та онкологічними хворобами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button