Екологія

Європу чекають потужні повені

До 2050 року повені в Європі викличуть в п’ять разів більше шкоди, ніж раніше. Про це повідомляє у своїй доповіді Європейська агенція довкілля.

0673fa2ef8cda7c756a16972467a8385

Жителі Європи все частіше страждають від повеней. З 1980 року вони відбувалися більш 3500 разів. Тільки в 2010 році 27 європейських країн пережили 321 повінь.

«Останні повені у Великобританії свідчать про наростання цієї проблеми в Європі» – зазначив у доповіді співавтор Європейського агентства з навколишнього середовища Беате Вернер.

Читайте також: 

Однією з основних причин стихійних лих, які призводять до серйозного збитку, за словами вчених, є глобальне потепління, в результаті якого частішають екстремальні погодні умови. Так, за 1/5 пошкоджень в Європі відповідатимуть проливні дощі.

Проте найбільші збитки виникають через знищення близько 90% річкових заплав, що під час повеней перешкоджає затопленню районів, що лежать нижче за течією. У результаті низовини в долинах великих річок, таких як Дунай і Рейн, більш схильні до стихійних лих.

Європейське агентство з навколишнього середовища прогнозує п’ятикратне збільшення шкоди в результаті повеней в 2050 році і сімнадцятикратне – в 2080.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button