Земля

Експеримент розкрив загадку появи життя на Землі

Група дослідників з Японії провела експеримент, за результатами якого їм вдалося довести, що основні компоненти життя на планеті Земля могли зародитися у величезних хмарах газу. Ці хмари, стверджують автори дослідження, розсіяні між зірками в космосі.

Наголошується, що це перший випадок в історії, коли вченим вдалося виявити основні будівельні блоки ДНК у змодельованому середовищі. Для цього в лабораторних умовах зімітували умови газових міжзоряних хмар. Всі попередні дослідження на цю тему давали лише припущення про те, що в подібних газових скупченнях можуть бути сформовані компоненти, які необхідні для зародження життя. Але вченим ще жодного разу не вдавалося отримати практично докази цих версій. Скориставшись двома дейтерієвими газорозрядними лампами, японські дослідники подали всередину спеціальної камери з вакуумом ультрафіолетове світло. Саме при його появі були запущені хімічні реакції, в процесі перебігу яких на поверхні почала проступати крижана кірка.

Пізніше ці відкладення були проаналізовані за допомогою мас-спектрометра, що і дозволило виявити наявність у крижаній кірці нуклеїнових основ тиміну, ксантину, аденіну, цитозина та інших. Ба більше, вчені також виявили наявність амінокислот, які виступають в якості основних білкових будівельних блоків. Завдяки таким результатам вченим вдалося отримати перше в історії правдиве підтвердження того, що життя на планету Земля могла бути дійсно занесене метеоритом, який колись пройшов крізь газові міжзоряні хмари.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button