Технології

Вчені створили найміцнішу батарею в світі

Вчені з Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса створили найміцнішу батарею в світі. Вона може витримати вогонь, будь-які хімічні складники, воду і навіть постріли.

Команда дослідників під керівництвом фізиків з Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса (APL) протягом п’яти років розробляла літій-іонну батарею, яка стійка до будь-яких видів деформацій. Вчені пробували розрізати, згинати, стріляти в неї і просочувати різними речовинами, але вона продовжувала працювати. Тепер дослідники зробили її ще й вогнетривкою.

Для виготовлення батареї використовували електроліт — хімічний складник, який розділяє позитивний і негативний заряд. Команда APL з’ясувала, що, збільшуючи концентрацію солей літію і змішуючи електроліт з полімером — матеріалом, нагадує дуже м’який пластик — вони можуть забезпечити роботу батареї в умовах, при яких вона раніше не працювала.

В ході кожного випробування батарея продовжувала працювати. Після того, як її спалили, обвуглену частину відрізали, але навіть в цих умовах вона працювала в нормальному режимі протягом 100 годин.

 

Команда APL вже веде переговори з нерозкритими виробниками, які, за їх словами, могли б інтегрувати новий хімічний склад і форм-фактор в наявні літій-іонні виробництва. За його словами, вона може з’явитися на ринку протягом двох років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button