Екологія

Забруднення повітря стає причиною передчасних смертей

Згідно з новим міжнародним дослідженням, проведеного дослідниками з Монашського університету (Австралія), вплив токсичних забруднювачів повітря пов’язано з підвищеним рівнем смертності від серцево-судинних і респіраторних захворювань.

У дослідженні, проведеному під керівництвом д-ра Хайдун Кань з Університету Фудань в Китаї, проаналізовано дані про забруднення повітря і смертності в 652 містах в 24 країнах і регіонах і встановлено, що збільшення загального числа смертей пов’язано з впливом вдихуваних частинок (PM10) і дрібних частинок (PM2.5), що утворюються в результаті пожеж або хімічних перетворень в атмосфері.

Опубліковане в журналі New England Journal of Medicine, це найбільше міжнародне дослідження короткострокового впливу забруднення повітря на смертність проводилося протягом 30-річного періоду.

Доцент Юмінг Гуо зі Школи громадського здоров’я та профілактичної медицини Монашського університету в Австралії сказав, що, оскільки не існує порогу зв’язку між твердими частинками і смертністю, навіть низький рівень забруднення повітря може збільшити ризик смерті.

«Несприятливі наслідки для здоров’я людини від короткочасного впливу забруднення повітря добре задокументовані і, як відомо, викликають стурбованість громадського здоров’я в зв’язку з його токсичністю і широким розповсюдженням, — сказав професор Гуо. — Чим менше зважені частинки в повітрі, тим легше вони можуть проникати глибоко в легені».
«Хоча концентрації забруднення повітря в Австралії нижче, ніж в інших країнах, дослідження показало, що австралійці більш чутливі до забруднення повітря твердими частинками і не можуть ефективно протистояти його негативного впливу».

Результати порівнянні з попередніми результатами інших досліджень, проведених у різних містах і країнах, і дозволяє припустити, що рівні твердих частинок нижче нинішніх стандартів якості повітря, як і раніше становлять небезпеку для здоров’я населення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button