Екологія

Концентрація метану на землі зросла: за останні 17 років на 9%

Кліматологи зі Стенфордського університету в США проаналізували концентрацію метану в атмосфері Землі за останні сімнадцять років і прийшли до висновку, що його частка за цей час зросла на 9%: це рекордне значення. Результати дослідження опублікував науковий журнал Environmental Research Letters.

На думку кліматологів, зростання середніх температур по всьому світу, це одне з прямих свідчень збільшення концентрації парникових газів, у тому числі СО2, метану та сполук азоту.

В кінці XIX століття концентрація вуглекислого газу становила 285 частин на мільйон (ppm), тоді як в середині минулого століття вона дійшла до 315 частин на мільйон. Зараз цей показник вже вище 400 ppm.

“Два головних джерела цього приросту — викиди, пов’язані з виробництвом і використанням природного газу, а також тваринницька галузь. Корови та інша велика рогата худоба виробляє майже стільки ж метану, як вся нафтогазова промисловість”, – твердить Роберт Джексон, один з авторів дослідження, професор Стенфордського університету.

Результати їх роботи показали, що баланс між формуванням нових та розщепленням старих молекул метану порушився ще в середині 2000 років. В результаті, концентрація і загальна маса газу в атмосфері почала швидко зростати, збільшившись на 50 млн тонн (9%) у порівнянні з типовим рівнем початку XXI століття.

На думку кліматологів, зібрані дані повинні підштовхнути уряди всіх країн світу активніше стежити за викидами метану і вживати заходи щодо їх мінімізації.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button