Здоров'я

Забруднення повітря змінює мікробіом в нашому тілі

Забруднення повітря саме по собі вкрай небезпечне і шкідливе. Але, виявляється, у нього є ще один вкрай неприємний ефект. Воно змінює склад бактерій, які живуть в наших дихальних шляхах, і це далеко не дрібниця.


Безліч досліджень показали, що забруднення повітря збільшує ризик певних хвороб, таких як серцеві захворювання або інсульти. Навіть у Великобританії, де в загальному повітря чистіше, ніж, наприклад, в Китаї, забруднення вважається причиною близько 50 000 передчасних смертей.

Але чому такий зв’язок існує, поки незрозуміло. Джакопо Маріані і його колеги з Міланського університету вирішили з’ясувати причини цього. Для цього вони взяли мазки з носа у 40 людей, що живуть в Мілані і біля нього, щоб з’ясувати, чи впливає забруднення на типи бактерій, що живуть у наших повітряних шляхах.
Як і в кишечнику, в повітряних шляхах живуть цілі колонії мікробів, і більшість з них нешкідливі. Більш того, деякі навіть корисні. Вчені використовували генетичне секвенування для ідентифікації бактерій і порівняння їх з рівнем забруднення в повітрі.

Виявилося, що чим більше сторонніх частинок в повітрі, тим нижча різноманітність бактеріального життя в зразках, що може позначитися на тих функціях, які бактерії виконують для господаря.

Наприклад, концентрація актинобактерій, домінуючої групи в здоровому мікробіомі, була нижче у тих добровольців, які були піддані високим рівням забруднення. З іншого боку, бактерії Moraxella, які є причиною респіраторних захворювань, в таких же ситуаціях починають рости.

Таким чином, забруднення повітря змінює мікробіом в повітряних шляхах людини. Якою мірою це позначається на загальному стані здоров’я ще належить з’ясувати, але саме по собі це є вкрай тривожним показником.

Кнопка «Наверх»