Всесвіт

Загадковий космічний гість “Оумуамуа”

Проаналізувавши дані телескопа Spitzer, астрономи з’ясували, що перший виявлений міжзоряний об’єкт — астероїд Оумуамуа — майже вдвічі менше, ніж вважали раніше. Результати дослідження опубліковані в The Astronomical Journal.

Астероїд 1I/Оумуамуа виявили в жовтні 2017 року. Спочатку його вважали кометою, однак потім астрономи зійшлися на думці, що це астероїд, причому незвичайної сигароподібної форми. Згідно з попередніми даними, які вчені отримали з допомогою телескопів Pan-STARRS 1, Hubble і інших обсерваторій, довжина Оумуамуа може бути не більше 800 метрів. Щоб отримати нові відомості про нього, астрономи NASA у листопаді 2017 року націлили на астероїд інфрачервоний телескоп Spitzer.

Проте протягом двох місяців телескоп так і не зміг зафіксувати слідів Оумуамуа. Виходячи з цього астрономи зробили висновок, що розміри астероїда набагато менше тих, які може «побачити» Spitzer. Щоб оцінити розміри Оумуамуа, вчені вирішили за допомогою трьох незалежних моделей з’ясувати граничні габарити об’єктів, які може зафіксувати телескоп. Вони отримали результати 100, 140 і 440 метрів — тобто Spitzer побачив би будь-який об’єкт, максимальний вимір якого становить від 100 до 440 метрів. Таким чином, саме в цих межах і знаходиться довжина сигароподібного Оумуамуа.

Крім того, астрономи з’ясували, що відбиває астероїд в десять разів більше світла, ніж комети, що залітають в Сонячну систему. Цей висновок вчені зробили завдяки температурі Оумуамуа: чим вона менше, тим більше світла і тепла відбиває.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button