Всесвіт

Загадку ядра Юпітера пояснили зіткненням з великою планетою

Ядро Юпітера набагато більше, ніж передбачає теорія, і ця різниця може бути пов’язана з падінням величезного «зародка» не сформованої планети.

Як і у Землі, у Юпітера є глобальне магнітне поле, що створює перемішуванням речовини в ядрі планети. Тому вивчення магнітосфери служить одним з важливих способів «заглянути» глибоко в надра. Такі вимірювання, проведені зондом Juno з орбіти Юпітера, показали, що ядро газового гіганта складено важкими металами і досягає половини радіуса планети.

З іншого боку, домінуючі уявлення про формування Юпітера кажуть, що його ядро повинно бути мінеральним, кам’янистих і куди більш компактним. У результаті склад юпітеріанського ядра залишається загадкою, а величезні температури і тиск, які панують тут, ускладнюють моделювання подібних процесів в лабораторії.

Автори нової статті, опублікованій в журналі Nature, припускають, що процес утворення Юпітера, який описує теорія, був порушений випадковою катастрофічною подією, що сталася ще на перших етапах формування планети. Наситити зростаючий гігант важкими елементами могло інше небесне тіло, яке зіткнулося і з’єдналося з ним. Комп’ютерне моделювання показало, що удар об’єкта масою близько 10 мас Землі міг зруйнувати ледь народжене ядро і змішатися з ним.

Загадку ядра Юпитера объяснили столкновением с крупной планетой
Симуляція зіткнення молодого Юпітера з протопланетою масою до 10 земних / ©Liu et al., 2019

За розрахунками вчених, первісне кам’янисте ядро Юпітера досягало лише близько 15 відсотків його радіуса. Однак тіло, яке вдарило в нього, принесло сюди нові маси важких елементів, які швидко досягли глибин планети. У результаті ядро «розпухло», і, як показала модель, воно здатне проіснувати в такому вигляді більше чотирьох мільярдів років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button