Здоров'я

Міфи і реальність про лазерну корекцію зору

Побутують різні думки про лазерну корекцію зору. Що в цьому правда, а що ні, Ви дізнаєтеся з цього розділу.

Міф 1. Кажуть, операція абсолютно безпечна, і її можна робити всім.

Це не так. По-перше, існує віковий ценз – операцію не роблять до 18 років, так як око ще не сформувався остаточно, і його розміри не стабільні. По-друге, протягом як мінімум року, зір має бути стабільним. Майте на увазі, якщо короткозорість прогресує, то лазерна корекція протипоказана. Адже, строго кажучи, ця процедура – НЕ лікувальна.

Згладжуючи природні дефекти, лазерна корекція виправляє форму рогівки, а не лікує захворювання. І, нарешті, у вас не повинно бути серйозних захворювань рогівки і сітківки. Є й деякі соматичні хвороби, при яких операцію робити не можна. Так що без детального обстеження перед операцією вам не обійтися.

Тим часом, лазерна корекція здатна вирішити проблему стійкої короткозорості, астигматизму і далекозорості. Ця процедура чудово підходить тим, у кого одне око бачить гірше за інше. Така людина зазвичай користується здоровим оком, а хворий все більше ухиляється від роботи, втрачаючи свої функції.

Міф 2. Після операції зір може погіршитися. А раптом я і зовсім осліпну?

В історії лазерної корекції не було жодного випадку повної втрати зору після операції. Іноді, особливо при дуже високому ступені короткозорості (від 8-10 діоптрій), в період відновлення зору можливий деякий регрес – повернення на 1-2 діоптрії. Про це вас обов’язково попередять заздалегідь, і, якщо потрібно, потім зроблять повторну мікрокоррекцію – «дошліфовка». Це загальноприйнята світова практика.

Погіршення зору може наступити і в результаті вікової далекозорості або пресбіопії. Але з операцією це ніяк не пов’язано. Пресбіопія відбувається в результаті зовсім інших механізмів – просто з віком кришталик втрачає свою еластичність.

Міф 3. Після лазерної корекції зір буде стовідсотковим!

Не завжди. Це залежить від вихідного стану. Якщо під час діагностики людина за допомогою лінз бачить 8 рядків з десяти, це означає, що приблизно таке зір у нього буде і після операції. Залежить це і від початкового ступеня короткозорості. Чим вона вища, тим більша ймовірність, що залишиться невелика короткозорість.

Міф 4. Жінкам, які ще не народжуввали не можна робити цю операцію.

Нікакіх обмежень на цей рахунок немає. За допомогою лазерної корекції змінюється тільки форма рогівки, за рахунок чого і поліпшується зір. Ні вагітність, ні пологи не можуть повернути форму рогівки в початковий стан. Однак майте на увазі, що цю операцію не варто робити під час вагітності та в період грудного годування, оскільки в організмі в цей час відбувається серйозна гормональна перестройка. На всякий випадок офтальмологи рекомендують почекати з вагітністю кілька місяців після операції, щоб до моменту пологів (коли на сітківку доводиться серйозне навантаження), очей встиг повністю відновитися, особливо, якщо мова йде методі ФРК.

Міф 5. Варто боятися лазерної корекції зору. Невідомо що буде по прошедствію 10-15 років.

фемто ласікБояться цієї операції не варто, адже перша Ексімер-лазерна корекція за методикою ФРК була проведена в 1985 році, за методикою Лазік – в 1989. А власне кератомілез (без застосування лазера) з’явився ще в 1948 році. Так що сучасна офтальмологія накопичила достатній досвід.

До того ж жодна серйозна клініка не ризикуватиме своєю репутацією. І якщо в ході обстеження у лікаря виникнуть хоч найменші сумніви про доцільність операції, він не стане ризикувати ні вашим здоров’ям, ні власною репутацією. Тому радимо Вам клініку зору “Окулюс”, яка надає якісні послуги із лазерної корекції зору у м.Львів.

Міф 6. Після лазерної корекції в результаті навіть невеликої травми ока можуть розірватися шви, і я втрачу зір.

Справа в тому, що після лазерної корекції взагалі не накладають жодних швів! Відновлення тканин відбувається настільки швидко, що вже через кілька хвилин після операції тканини як би «злипаються», а через місяць неможливо визначити, що пацієнт пройшов через цю процедуру.

Серйозні обмеження в післяопераційний період існували для терапія (метод відомого офтальмолога Федорова, коли на рогівці робилися глибокі насічки, іноді на 90% товщини рогівки). Лазерна корекція – це принципово інша технологія. Луч ексимерного лазера випаровує шар рогівки всього на 1/8 її товщини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button