Людина

Вікова статистика алкоголізму

У 76% випадків алкоголізм з’являється до 20 років, у 49% — у підлітковому віці. Погодьтеся, статистика більш ніж сумна. Нижче ми наводимо основні стадії розвитку алкоголізму.

452042d7d033bb301b8cc773310ee631

Продромальна стадія

Це «нульова» стадія алкоголізму: алкоголізму поки ще немає, але потенційний алкоголік із задоволенням піддається так званому «побутовому пияцтву», тобто випити не відмовляється, якщо є привід. Приводом може виступати і просто зустріч з друзями. На цій стадії людина байдуже ставиться до того, коли буде наступна п’янка, не прагне «продовжити банкет» і може припинити вживання алкоголю без шкідливих для себе наслідків. Однак, якщо побутове пияцтво стає щоденним, то з часом воно переходить в 1-ю стадію алкоголізму

Перша стадія

Тут вже «цікавіше». На цій стадії людина час від часу відчуває гостре бажання напитися, причому з’являються самовиправдання в кожному випадку пияцтва: стрес на роботі, сварка з близькими, загальний занепад сил. В процесі п’янки прагне напитися як можна сильніше, втрачає контроль, може стати агресивною, дратівливою. Критичне ставлення до алкоголю пропадає, випивка стає звичайною справою. З’являється толерантність (витривалість) до алкоголю.

Друга стадія

На другій стадії толерантність зростає, з’являється важке похмілля. Людину тягне випити при найменшому приводі, іноді й без нього. Випивши трохи, втрачає самоконтроль і завжди прагне продовжити «поки не впаде». Напившись, веде себе агресивно і навіть непередбачувано, проспавшись, забуває багато чого з того, що було напередодні. На цій стадії можуть з’явитися галюцинації.

Натхнення: vsefakty.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button