Людина

Вчені: Польоти в космос призводять до зменшення мозку

Стала відома основна небезпека здійснення польотів в космос. Інтернаціональна група вчених визначила, що тривале перебування в умовах мікрогравітації впливає на функціонування мозку, а період відновлення може тривати близько року.

Ученые: Полёты в космос приводят к уменьшению мозга

Експерти провели обстеження 10 космонавтів, які залишалися на борту МКС в середньому протягом 189 днів. Всіх учасників провели через магнітно-резонансну томографію до польоту і відразу після його закінчення. Додаткова перевірка реалізувалася через 7 місяців після закінчення місії. Як з’ясувалося, у астронавтів, які повернулися на Землю, обсяг сірої речовини зменшився. Після довгого впливу мікрогравітації збільшився вміст спинномозкової рідини в просторі шлуночків головного мозку і в субарахноїдальному просторі. Відповідний приплив зменшує об’єм, який займає біла речовина.

Вчені відзначають, що на поточний момент залишається неясно, чи справляють вплив зміни на рівень когнітивних здібностей людей. У разі тривалого перебування в невагомості знижується гострота зору. Це може мати відношення до підвищення тиску, який чинить спинномозкова рідина на сітківку ока і безпосередньо зоровий нерв.

Кнопка «Наверх»