Людина

Успішними і багатими стають посередності

Італійські вчені з Університету Катанії розробили комп’ютерну модель суспільства, яка показала, що найбільш видатних успіхів досягають не розумники, а власники середніх здібностей, яким просто пощастило в житті.


За даними журналу «Форбс» 8 людей у світі володіють капіталом, рівноцінним того, який ділять між собою 3,6 мільярда найбільш малозабезпечених людей. Вчені зробили спробу зрозуміти, які фактори забезпечують такий потужний соціальний успіх і чому спостерігається невідповідність між розподілом багатств.

«Розподіл багатства слідує законом Парето. З точки зору економіки це означає, що 80 відсотків усіх матеріальних благ у суспільстві належать 20 відсоткам населення, а решта 20 відсотків капіталу ділять між собою 80 відсотків громадян. Але в реальності цей розрив значно більший!» – зазначив співавтор дослідження, провідний науковий співробітник факультету фізики і астрономії Алессандро Плучіно.

У комп’ютерну модель суспільства вчені вбудували 1000 віртуальних людей, і усі вони мали однаковий стартовий капітал, але були наділені різними здібностями. Їх завданням було досягти успіху, тобто примножити свої доходи.

Але програма показала: через 40 умовних років власниками основної частини капіталу стала невелика група осіб – наділених не дуже видатними здібностями, але зате везучих. У результаті вчені констатували: успіх залежить не стільки від розуму і талантів, скільки від того, як складеться доля.

«Наш експеримент продемонстрував, що фарт, везіння, вміння опинитися в потрібний час у потрібному місці – ось що робить людей переможцями. Звичайно, потрібно володіти працьовитістю і кмітливістю, Але серед тих, хто у віртуальному світі досяг тріумфу, було дуже багато улюбленців долі, які не мали видатних індивідуальних якостей. І надто мало обдарованих особистостей», – сказав Алессандро Плучіно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button