Технології

Журнал Science опублікував список найбільш значущих наукових відкриттів року

Закінчення року – час, коли необхідно підвести підсумки в усіх сферах. Авторитетне наукове видання Science ось уже майже 20 років публікує список десяти найважливіших наукових відкриттів.

27-12-14-foto-600x498-1

На думку експертів журналу Science, головним науковим проривом року слід вважати посадку модуля «Філи» на комету 67P / Чурюмова-Герасименко. Незважаючи на те, що запланована посадка модуля не була ідеальною, необхідні дані були успішно зібрані роботом і відправлені вченим. Варто відзначити, що в ході даної операції посадка модуля сталася в тіні, це негативно вплинуло на заряд акумулятора, якого вистачило всього на 57 годин.

Читайте також: Несподівані відкриття, які зробили світ ширшим і безпечнішим

В даний момент на орбіті комети 67P / Чурюмова-Герасименко знаходиться космічний апарат під назвою «Розетта».

Ще одним дослідженням, що впливає на розвиток науки, за версією журналу, став експеримент, який допоміг вивчити походження птахів і їх еволюцію з часів динозаврів.

У рейтинг видання потрапили досліди, проведені в галузі геронтології. Дослідження факторів, які впливають на тривалість життя людини, допомогло вченим виявити білок під назвою GDF11, який міститься в крові молодих людей. Експерти довели, що цей білок робить позитивний вплив на продовження молодості організму, покращуючи здоров’я серця. Крім того, GDF11 стимулює утворення нейронів в мозку і зміцнює м’язи.

[ads2] Список журналу Science не обійшовся також без досягнень в галузі робототехніки. Фахівці видання звернули особливу увагу на дослідження, в ході якого група роботів освоювала основні принципи колективної взаємодії, складаючись в різні фігури, букви і цифри.

У рейтинг потрапили розробки фахівців у сфері нейронних чіпів, маніпулювання пам’яттю і лікування діабету за допомогою стовбурових клітин.

Експерти Science відзначили, що на науку вплинула знахідка на острові Сулавесі. Нагадаємо, що там вчені знайшли стародавні печерні малюнки, залишені близько 40 тисяч років тому.

Одними з важливих відкриттів цього року стали дослідження, проведені з метою відкриття малих супутників Землі, кубсатів, а також генетичні дослідження фахівців. Експерименти у сфері генетики отримали найбільше читацьких голосів.

Читайте також: Найдивніші відкриття та винаходи вчених

У 2014 році вчені додали до чотирьох букв генетичного коду ще дві – X і Y, помістивши їх в ДНК в лабораторних умовах. Таким чином, в майбутньому експерти зможуть застосувати отримані результати для кодування штучних білків.

Натхнення: wek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button