Наука

Жир на животі звинуватили в старінні організму

Вчені з Бернського університету (Швейцарія) з’ясували, що вісцеральний жир прискорює розвиток вікових захворювань і ослаблення імунітету.

Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash

Фахівці стверджують, що жир, який знаходиться в черевній порожнині сприяє слабкому хронічному запаленню, яке, в свою чергу, прискорює розвиток вікових захворювань і ослаблення імунітету. Ключову роль в патологічному процесі відіграють специфічні імунні клітини — лейкоцити еозинофіли. Хоча вони зазвичай присутні в кровоносній системі, фахівці знайшли їх у вісцеральних жирових тканинах у людей і мишей.

Ці клітини забезпечують захист проти багатоклітинних паразитів і сприяють розвитку алергічних захворювань дихальних органів — наприклад, астми. У черевній порожнині вони підтримують місцевий імунний гомеостаз. З віком кількість еозинофілів зменшується, а кількість прозапальних макрофагів збільшується. Через дисбаланс черевний жир стає джерелом сполук, що сприяють запаленню.

Експерименти на мишах показали, що пересадка еозинофілів від молодих тварин старим реципієнтам знижувало не тільки локальне, але і системне запалення слабкого ступеня. Цей підхід надав омолоджуючу дію на постарілий організм. Як наслідок, літні тварини продемонстрували значне поліпшення фізичної форми та імунної системи.

До речі, дослідники з Університету Майамі розробили нову техніку пластичної хірургії, завдяки якій шар жиру на животі буде виглядати в точності як кубики преса. Метод заснований на ліпосакції — процесі, під час якого жир буквально відсмоктується з тіла людини за допомогою пластикової трубки і електронасоса.

Пластичний хірург використовує ті ж інструменти для того, щоб точково видалити жир і підкреслити тим самим природні лінії м’язів живота. Залежно від уподобань пацієнта, «жировий прес» може бути адаптований для більш м’якого живота або, навпаки, виділяти всі анатомічні подробиці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments