Наука

У Швейцарії розробили їстівну альтернативу пластиковій упаковці

Вчені з швейцарської дослідницької організації Empa спільно з рітейлером Lidl Switzerland розробили захисне целюлозне покриття для фруктів і овочів. Воно виготовлене з макухи-речовини, яку можна витягти зі шкірки фруктів і овочів.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

Покриття можна наносити на фрукти і овочі, щоб продовжити термін їх зберігання. На його розробку дослідники витратили понад рік. Проведені тести показали, що банани, оброблені покриттям, залишаються жовтими через 10 днів, тоді як банани без покриття ставали коричневими. За словами глави лабораторії Empa Густава Нюстрема, термін придатності бананів збільшився більш ніж на тиждень.

“Велика мета полягає в тому, щоб в майбутньому такі біопокриття могли замінити більшу частину упаковки на нафтовій основі», — розповів Нюстрем.

Покриття може бути або розпилене на фрукти, або нанесено на продукти у вигляді соусу. Крім того, його легко змивати. Покриття абсолютно нешкідливо для споживача.

Целюлозний шар протестують і поліпшать протягом наступних двох років спільно з Lidl Switzerland і постачальниками фруктів і овочів. Нову технологію планують впровадити у всіх 150 магазинах Lidl по всій Швейцарії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button