Головна / Здоров'я / З’ясовуємо, яка дієта корисніше

З’ясовуємо, яка дієта корисніше

Після того моменту, як група вчених привселюдно заявила, що «цукор — новий жир», у світі остаточно змішалися думки. Все частіше стали виникати нові види дієт, наприклад, високожирові і безвуглеводні. Більшість людей стали прихильниками того, що жири завжди були потрібні організму, а минула концепція схуднення була грубою помилкою.

Експерти, у свою чергу, спробували розтлумачити, що шкода цукру не означає величезну корисність жирів. Але таку думку народ не прийняв, і натовп людей продовжив сидіти на різних дієтах.

Люди розділилися на дві великих і ворогуючі групи: представники першої були впевнені, що з щоденного раціону першорядно необхідно прибрати жири. Другі ж, навпаки, співали оду жирам і радили відмовитися від вуглеводів.

Дивлячись на подібні дебати з боку, гарвардські вчені вирішили організувати збори, куди були запрошені різні експерти і лікарі. У період наради доповідачі, підтверджуючи фактами, ділилися своїми думками на цей рахунок.

Перша точка зору полягала в боротьбі з жиром. Були озвучені факти того, що вживання великої кількості жиру може спровокувати появу зайвої ваги, діабету, серцевих недуг, і, не виключено, раку. Зважаючи на це, низькожирові дієти є найбільш корисними.

Друга група вчених оповідала про пряму шкоду вуглеводів на наш організм. На їхню думку, оброблені вуглеводи мають значний вплив на метаболізм. В якості доказів були наведені дані дослідних робіт, приурочених до впливу кетогених дієт.

Третя думка полягала в тому, що існує тільки один важливий момент — якість споживаної їжі. Цього можна досягти, замінивши в раціоні насичені або трансжири — ненасиченими жирами, а рафіновані вуглеводи — цільнозерновими продуктами і овочами. Таким чином, вдасться утримувати нормальну вагу, а також зменшити ймовірність хронічних недуг. Що ж з приводу співвідношення жири/вуглеводи? Як повідомляють вчені — це не так уже й важливо, можна вибрати так, як хочеться вам. Крім того, зовсім недавно були оприлюднені перші наукові факти того, що існують вроджені види обміну речовин, схильні до різних типів дієт.

Виходячи з вищевикладеного, найбільше фактів і доказів було приведено фахівцями третьої групи, через що члени зібрання прийшли до спільного висновку. Насправді небезпека жирів є, але це не означає, що не можна споживати, наприклад, Омега-3. Коли йдеться про небезпеку вуглеводів, негативне ставлення, насамперед, пред’являється цукру. Стосовно питання корисності «здорових» жирів перед «здоровими» вуглеводами, або навпаки, фактів або переконливих висловлень на цей рахунок висунуто не було.