Здоров'я

З’ясовуємо, яка дієта корисніше

Після того моменту, як група вчених привселюдно заявила, що “цукор — новий жир”, у світі остаточно змішалися думки. Все частіше стали виникати нові види дієт, наприклад, високожирові і безвуглеводні. Більшість людей стали прихильниками того, що жири завжди були потрібні організму, а минула концепція схуднення була грубою помилкою.

Експерти, у свою чергу, спробували розтлумачити, що шкода цукру не означає величезну корисність жирів. Але таку думку народ не прийняв, і натовп людей продовжив сидіти на різних дієтах.

Люди розділилися на дві великих і ворогуючі групи: представники першої були впевнені, що з щоденного раціону першорядно необхідно прибрати жири. Другі ж, навпаки, співали оду жирам і радили відмовитися від вуглеводів.

Дивлячись на подібні дебати з боку, гарвардські вчені вирішили організувати збори, куди були запрошені різні експерти і лікарі. У період наради доповідачі, підтверджуючи фактами, ділилися своїми думками на цей рахунок.

Перша точка зору полягала в боротьбі з жиром. Були озвучені факти того, що вживання великої кількості жиру може спровокувати появу зайвої ваги, діабету, серцевих недуг, і, не виключено, раку. Зважаючи на це, низькожирові дієти є найбільш корисними.

Друга група вчених оповідала про пряму шкоду вуглеводів на наш організм. На їхню думку, оброблені вуглеводи мають значний вплив на метаболізм. В якості доказів були наведені дані дослідних робіт, приурочених до впливу кетогених дієт.

Третя думка полягала в тому, що існує тільки один важливий момент — якість споживаної їжі. Цього можна досягти, замінивши в раціоні насичені або трансжири — ненасиченими жирами, а рафіновані вуглеводи — цільнозерновими продуктами і овочами. Таким чином, вдасться утримувати нормальну вагу, а також зменшити ймовірність хронічних недуг. Що ж з приводу співвідношення жири/вуглеводи? Як повідомляють вчені — це не так уже й важливо, можна вибрати так, як хочеться вам. Крім того, зовсім недавно були оприлюднені перші наукові факти того, що існують вроджені види обміну речовин, схильні до різних типів дієт.

Виходячи з вищевикладеного, найбільше фактів і доказів було приведено фахівцями третьої групи, через що члени зібрання прийшли до спільного висновку. Насправді небезпека жирів є, але це не означає, що не можна споживати, наприклад, Омега-3. Коли йдеться про небезпеку вуглеводів, негативне ставлення, насамперед, пред’являється цукру. Стосовно питання корисності “здорових” жирів перед “здоровими” вуглеводами, або навпаки, фактів або переконливих висловлень на цей рахунок висунуто не було.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button