Здоров'я

Зміна дієти змінює нашу мікрофлору за добу

Коли людина захворює, вона розуміє, що причиною можуть бути бактерії. Проте, що часто причиною хвороб не є чужорідні мікроорганізми, а загибель необхідних організму бактерій, мало хто замислюється. Корисна мікрофлора вкрай чутлива до змін зовнішнього середовища і нашого харчування. Останні дослідження доводять, що склад і кількість мікрофлори, яка населяє кожен організм і допомагає йому працювати правильно, залежить від дієти.

Але як швидко реагують цінні мікроорганізми на зміни раціону і чому це важливо?

Зміна дієти змінює нашу мікрофлору за добу
Гігантська користь мікроорганізмів

В основі багатьох хронічних патологій лежить зміна флори в сторону дисбактеріозів. Саме з ними пов’язують алергії, гіповітаміноз, хронічні запори і навіть слабкий імунітет. Симбіоз корисних бактерій і організму необхідний для засвоєння корисних речовин, синтезу вітамінів, забезпечення правильного травлення, зміцнення імунітету і навіть правильної роботи мозку. Це здається неймовірним, але якщо зважити всі мікроорганізми, які живуть у симбіозі з людським організмом, то їх загальна маса складе близько півтора кілограм.

Їжа рятує мікроорганізми

Вчені з’ясували, що дисбактеріоз коригується навіть за допомогою харчування. Причому зміни в якісному складі мікрофлори відбуваються вже через 24 години після зміни продуктів в раціоні. Результати дослідження опубліковані в журналі «Природа». Виявляється, за добу змінюється якісний склад мікробіотичної флори і навіть відбуваються зміни в експресії ґенів, відповідальних за синтез речовин – нутрієнтів.

Спостереження вчених проводилися на 10 добровольцях. У ході експерименту досліджувалися журнали харчування добровольців і щодня аналізувалися зразки їх калу на мікробіологічний склад. Спочатку людям запропонували дотримуватися звичної для себе дієти, а потім перевели їх на вегетаріанський раціон. Було відзначено, що дієта, багата м’ясними продуктами, призводить до зростання популяцій бактерій з високою стійкістю до дії жовчних кислот. Поряд з цим кількість бактерій, які беруть участь у метаболізмі вуглеводів, скоротилося. При зміні раціону на вегетаріанський з великою кількістю харчових волокон спостерігався зворотний процес – посилення експресії ґенів, які відповідають за метаболізм крохмалю і целюлози, і зниження кількості бактерій, толерантних до жовчі, які необхідні для метаболізму жирів.

Для кожного з нас стає зрозумілим, що від дієти залежить не тільки фігура, але і здоров’я. Підтримка нормальної мікрофлори залежить від нас самих. Слід пам’ятати, що гублять корисну мікрофлору антибактеріальні препарати, алкоголь, токсичні препарати, запальні захворювання слизової кишечника, неправильне харчування. А ось сприяють підтримці мікрофлори якісні кисломолочні бактерії, вітаміни, турбота про здоров’я шлунково -кишкового тракту і увагу до своєї дієти.

Натхнення: heart4life.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button