Головна / Людина / Зміна клімату змусить робочих вставати раніше

Зміна клімату змусить робочих вставати раніше

Якщо суспільство хоче уникнути негативних наслідків зміни клімату для економіки, варто задуматися про зміну графіка роботи людей, що працюють поза приміщеннями, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі earth’s Future.

Вуличні робочі страждають від сильної спеки. Особливо влітку. Очікується, що незабаром дні стануть ще спекотніше. Зміна робочого часу має допомогти запобігти перегріванню робітників в полуденні години, поліпшити якість праці та знизити витрати. У деяких регіонах можливе перенесення початку робочого дня на досвітній час.

Група вчених під керівництвом Юн-Я Такакура з Національного інституту природних наук в Японії вивчала, чи вплине зміна робочих годин на економіку і на зниження продуктивності праці через глобальне потепління. Дослідники використовували новий метод, щоб підрахувати індекс теплового впливу та обчислити необхідні параметри перенесення робочого часу, які дозволили б залишити продуктивність праці на сьогоднішньому рівні і надалі.

Результати підрахунків показали, що перенесення робочого часу була б ефективною мірою, проте не дуже реалістичною, оскільки вимагало би зміщення початку робочого дня у середньому на 5,7 годин «назад» (тобто початок робочого дня має бути вночі). На сьогодні суспільна система не готова до таких значних змін. Крім того, у разі такого перенесення буде зроблено вплив на циркадні ритми робітників, що може негативно позначитися на їх здоров’ї.

Якщо ж пересунути початок робочого дня менш ніж на три години, то збиток від зниження продуктивності праці в жаркі години складе всього 1,6 % від світового ВВП, також підрахували вчені.

Дослідження в цій області будуть продовжені, проте вже зараз автори наукової роботи пропонують і інші способи впливу продуктивність праці робітників в полуденні години. Серед них механізація фізичної праці, додаткове охолодження вуличних робочих місць, реформування інфраструктури й, звичайно, спроби стримати глобальне потепління шляхом зменшення викидів парникових газів.