Людина

Знайдено компонент материнського молока, відповідальний за розвиток мозку дитини

В ході численних досліджень вчені доводили, що грудне вигодовування позитивно позначається на здоров’ї дітей. Наприклад, це було доведено в 2016 році, коли американські вчені проаналізували стан 180 дітей, які харчувалися материнським молоком протягом 28 перших днів життя. В ході наукової роботи вони з’ясували, що речовини, які містяться в грудному молоці позитивно впливають на розвиток інтелекту дітей. Вченим з Каліфорнії і Лос-Анджелеса стало цікаво, які саме речовини сприяють розвитку розумових здібностей дитини і прийшли до висновку, що велику роль у цьому відіграють так звані олігосахариди. Але що це за речовини і в який період часу вони впливають на розумові здібності дітей найбільше?

Про проведене дослідження та його результати було написано в науковому журналі Plos One. Про користь олігосахаридів грудного молока (ОГМ), які у великій кількості містяться в грудному молоці, вченим було відомо і раніше. Найбільш корисним олігосахаридом вважається так звана 2′-фукозіллактоза, яка знижує ймовірність виникнення проблем з травленням малюка і зміцнює необхідний для захисту від інфекційних захворювань імунітет. Виявилося, що додатково до цього, олігосахариди відповідають за правильний розвиток мозку.

Користь грудного молока

У проведеному американськими вченими дослідженні брало участь 50 пар матерів та їх дітей. Автори наукової роботи визначили концентрацію олігосахаридів у грудному молоці жінок і оцінили рівень когнітивного розвитку дітей через 24 місяці після їх народження. Для визначення рівня розвитку використовувався тест Bayley-III, який був створений психологом Ненсі Бейлі і є стандартною системою для аналізу розвитку розумового розвитку дітей у віці від 1 до 42 місяців.

“Завдяки новим технологіям ми змогли швидко і точно визначити кількість олігосахаридів у грудному молоці жінок і знайти взаємозв’язок між відмінностями у складі молока з конкретними параметрами у дітей”, — поділився спеціаліст з педіатрії Ларс Боде.

В ході наукової роботи з’ясувалося, що підвищена кількість 2′-фукозіллактози в грудному молоці в перший місяць годування збільшувало показники когнітивного розвитку у дітей до 2-річного віку. Проте вже через шість місяців після народження дитини користь олігосахариду почала знижуватися. Це може бути натяком на те, що корисний вплив 2′-фукозіллактози на розвиток мозку дитини актуально тільки в перші роки її життя.

Найден компонент материнского молока, ответственный за развитие мозга ребенка

Олігосахарид 2′-фукозіллактоза вважається найбільш корисним компонентом грудного молока

На думку вчених, їх відкриття дозволяє розробити рекомендації для матерів, які відчувають проблеми з грудним вигодовуванням дитини. Можливо, у майбутньому дослідники розроблять спосіб збільшення кількості 2′-фукозіллактози в грудному молоці, або знайдуть інший спосіб підтримки достатньої швидкості розвитку розумових здібностей дітей, які харчуються спеціальними сумішами.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button