Головна / Людина / Ораторський талант обумовлений особливою роботою мозку

Ораторський талант обумовлений особливою роботою мозку

Вчені з Університетського коледжу Лондона з’ясували, що у людей з ораторським талантом трохи інакше працює мозок, ніж у тих, хто боїться публічних виступів, пише Meddaily.

28-04-15-foto-600x329-1

Багато політиків, артистів, ведучих та стендап-коміків володіють здатністю виступати на публіці і заволодівати увагою слухачів. Вчені спробували з’ясувати, чим же обумовлені такі здібності. У дослідженні взяли участь 17 професійних коміків, радіоведучий і адвокат. Випробовуваних попросили протягом 30 секунд без запинки, відступи і репетиції розмірковувати на випадкову тему. В цей час всім учасникам проводилося сканування мозку. В якості контрольної групи виступили студенти, які погано справлялися з публічними виступами.

Читайте також: 

Виявилося, що активність учасників з контрольної та експериментальної груп у процесі міркування підвищувалася в одних і тих же зонах мозку. Однак у коміків, радіоведучого і адвоката активність в зоні Брока виявилася нижчою, ніж у студентів. Ця область мозку пов’язана з мовою, в тому числі, з артикуляцією звуків.

Експерти припускають, що мозок красномовних людей зосереджений не на базовому механізмі мови, а на її змісті. Цікавий той факт, що активність в зоні Брока знижена і у тих, хто страждає від заїкання.

Натхнення: medicinform.net