Головна / Фото / Знімки кілець Сатурна з мінімальної відстані (фото)

Знімки кілець Сатурна з мінімальної відстані (фото)

Американський зонд «Кассіні» передав на Землю детальні фотографії найбільших кілець Сатурна, на яких видно так звані «пропелери»: невеликі вихори і хвилі, очевидно, породжувані поки невідомими супутниками планети-гіганта, повідомляє НАСА.

4b9b2695c49a00bf71226fb501429be7

За сучасними уявленнями, кільця Сатурна виникли в результаті руйнування поруч з ним «зародка» ще однієї планети в перші дні існування Сонячної системи. Він виявився занадто близько, був розірваний приливними силами і роздроблений на безліч дрібних шматків, найщільніші скупчення яких були «з’їдені» Сатурном і його найбільшим супутником Титаном, а решта утворили матеріал майбутніх кілець.

«Кассіні», коли пролетів у понеділок в дев’ятий раз через кільця Сатурна, отримав фотографії зовнішніх кілець А і В з відстані 56 тисяч кілометрів від поверхні, що дозволило розрізнити найдрібніші за космічними мірками деталі — об’єкти розміром від 550 кілометрів.

Фотографії, зокрема, підтвердили, що у двох найбільших кільцях присутні своєрідні «складки», «соломинки» і «пропелери» — збурення, викликані досі прихованими невеликими супутниками Сатурна. Про них заговорили ще в 2004 році під час виходу «Кассіні» на орбіту планети.

Міжпланетна станція «Кассіні», яка пропрацювала в космосі вже майже 20 років, в кінці листопада минулого року розпочала останній етап свого «життя», вступивши в стадію, яка з подачі публіки і журналістів стала офіційно називатися «Фіналом опери».

В її рамках зонд зробив ряд орбітальних маневрів, завдяки яким максимально наблизився до поверхні Титану, а потім приступив до детального вивчення кілець. За дев’ятий виток зонд отримав фотографії супутників Сатурна Енцелада і Тефії (Тетіс), а також вивчив полярне сяйво на північному полюсі планети.

Крім того, вже отримані, але поки не відправлені на Землю останні і найбільш детальні фотографії загадкових червоних смуг на поверхні Тефії і невеликий місяця Епіметея, від якої «Кассіні» пройшов всього в 5800 кілометрів.

 
comments powered by HyperComments