Всесвіт

Золото з’явилося в результаті зіткнення померлих зірок

Дослідники з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (CfA) припустили, що золото на Землі могло з’явитися при зіткненні двох нейтронних зірок. За словами вчених, цей елемент на відміну від вуглецю або заліза не міг утворитися всередині зірки, золото “народилося” в результаті руйнівної події – злиття нейтронних зірок. Про те, що такі події відбуваються у Всесвіті, ми можемо судити по коротких гамма-спалахам, що реєструється астрофізиками. Один з таких гамма-спалахів був зафіксований апаратом Swift 3 червня. Цей гамма-спалах якраз і став об’єктом дослідження вчених з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики.

“За нашими підрахунками, кількість утвореного і викинутого золота при злитті двох нейтронних зірок було еквівалентно масі 10 Лун, що вражає”, – говорить один з авторів доповіді Едо Бергер. Свої висновки на основі вивчення недавнього гамма-спалаху, який отримав маркування GRB 130603B, вчені представили на конференції CfA в Кеймбридж, штат Массачусетс.

На думку дослідників, джерело цього гамма-спалаху знаходиться на відстані 3,9 млрд. світлових років від Землі. Це один з найближчих до нас відомих джерел гамма-спалахів. Гамма-спалахів GRB 130603B був коротким – менше двох десятих секунди.

Хоча гамма-спалах тривав лише мить, після нього спостерігалося післясвітіння в інфрачервоному діапазоні. Це післясвітіння відрізнялося від типових, створюваних високошвидкісним потоком частинок. Вчені припускають, що воно було викликане екзотичними радіоактивними елементами.

Дослідники підрахували, що приблизно одна сота сонячної маси було викинуто при гамма-спалаху. Частина цієї речовини – золото, вважають вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button