Главная / Екологія / 10 мешканців океану, які схожі на космічних прибульців

10 мешканців океану, які схожі на космічних прибульців

 
 
Ну чим не персонаж з фільму Чужий.

Прогулюються по океанському дня, ширяють над ним, зарилися в мул і пісок прекрасні і жахливі мешканці блакитної і чорної безмовності. Ці істоти більше нагадують персонажів з фантастичного фільму, ніж наших сусідів по планеті. У нашому огляді 10-ка мешканців океану, схожих на прибульців.

1. Рожева риба-лопата

Рожева риба-лопата.

Сильно модифіковані плавці рожевої риби-лопати нагадують руки, а використовуються як ноги. Цей вид бородавчастих рибалок був відкритий в Тасманії і на сьогоднішній день вивчено погано. Надто нечисленна їх популяція.

2. Середземноморський довгопер

Середземноморський довгопер.

Зустріти Середземноморського довгопера під час занурення — мрія будь-якого дайвера. Ці риби «парять» над морським дном у пошуках рачків, дрібних крабів і двостулкових молюсків.

3. Плямистий воббегонг

Плямистий воббегонг.

Один погляд на фотографію легко пояснює другу назву риби – килимова акула. Незважаючи на значний розмір — від півтора до трьох метрів — харчується ця істота виключно безхребетними і абсолютно безпечна для людини.

4. Риба-місяць

Риба-місяць.

Риба-місяць є найбільшою кістковою рибою — середня вага дорослої особини близько 1500 кг. Риба полює на медуз і гребінців, хоча не гребує і планктоном. Досить часто можна спостерігати Mola molа, яка лежить біля поверхні води, і надає свій плавник «на просушку». Віддалено нагадує акулячий і відлякує ворогів.

5. Короп-Коі

Короп-Коі.

Відразу обмовимося, що Короп Коі – декоративна риба, виведена для невеликих дворових ставків. Існують навіть стандарти породи, що стосуються забарвлення — їх 19, і експерименти тривають. У риби на фото незвичайний візуальний ефект створює ілюзію Вух (це очі), і Око (це ніздрі).

6. Йеті краб

Йеті краб.

Йеті краб — це глибоководна тварина, що живе поблизу гідротермальних джерел на дні океану. Самці віддають перевагу більш теплим водам, а самки та молодняк — прохолоді. Хоча, можливо, вся справа в їжі, якої більше біля джерела тепла.

7. Чорний живоглот

Чорний живоглот.

Химерний глибоководний організм може з’їсти здобич, що перевершує його за розмірами в кілька разів. Часом це призводить до того, що газ, який виділяється при метаболізмі, виштовхує на поверхню океану самого живоглота, там він і гине. Прекрасна ілюстрація до слова «жадібність».

8. Північний звіздар

Північний звіздар.

Північний звіздар, можливо, має і не привабливий зовнішній вигляд. Він 100-відсоткове океанське опудало. Полює на риб «із засідки», зариваючись у пісок.

9. Щуча морська собачка

Щуча морська собачка.

Чому собачка? Звірюка! Це люте створення бореться з родичами за мисливські угіддя вдаючись до… поцілунків. Обхопивши ротом риба буквально присмоктується до конкурента і пробує відгризти зуби !

10. Аксолотл

Аксолотл.

Саламандра м’ясоїдна. Вона живиться черв’яками, комахами та дрібною рибою. Через здатність до регенерації своїх кінцівок вона широко використовується в наукових дослідженнях і знаходиться на межі зникнення.

Натхнення: www.ecobyt.ru

 
comments powered by HyperComments