Главная / Земля / Біопаливо з кінського гною

Біопаливо з кінського гною

 
 

коніГрибки, присутні в кишечнику коней і в кінському гної, містять в собі безліч ферментів, які можна використовувати для здешевлення і прискорення виробництва біопалива з рослинної сировини, заявили американські біохіміки на щорічній конференції Американського хімічного співтовариства в Новому Орлеані.

«Природа розпорядилася так, що нам дуже складно дістати целюлозу з рослинної біомаси. Додатково до цього, потрібно володіти ферментом, який перетворив би її в цукор. Ми знайшли грибок в кишечнику коней, здатний вирішити обидва завдання — він харчується рослинними клітинами, багатими лігніном і целюлозою, і перетворює їх у цукор. Цей організм — потенційний «скарб» ферментів, здатних значно скоротити вартість біопалива «, — заявила Мішель О’Маллі (Michelle O’Malley) з університету Каліфорнії в Санта-Барбарі (США).

О’Маллі і її колеги знайшли важливе рішення проблеми з виробництва біопалива, вивчивши мікроскопічні грибки, що живуть у кишечнику коней і присутні в кінському гної. Як відзначають вчені, ці мікроорганізми не викликали інтересу в інших дослідників, так як їх невелику кількість у кишечнику вважалося ознакою того, що вони не відіграють важливої ролі в житті скакуна.

Автори статті спростували це твердження — виявилося, що дані грибки є єдиним представником мікрофлори в кишечнику коней, здатним розкладати самі «тверді» частини рослин — лігнін і целюлозу. Більш того, вони виділяють частину поглиненої біомаси назад в кишечник у вигляді цукрів, легко засвоюваних клітинами коней.

Біохіміки виділили ДНК цього грибка і розшифрували його геном, що дозволило їм виділити кілька сотень ферментів, здатних розкладати целюлозу і перетворювати її в прості цукри. На даний момент О’Маллі і її колеги вивчають ці речовини, намагаючись відібрати найбільш ефективні каталізатори і знайти спосіб «пересадити» гени, що відповідають за збірку їх молекул, в клітини бактерій або дріжджів.

[poll id=»1″]

 
comments powered by HyperComments