Главная / Здоров'я / Дезінфекція кухонної поверхні знижує ризик харчового отруєння на 99%

Дезінфекція кухонної поверхні знижує ризик харчового отруєння на 99%

 
 

Використання дезінфікуючих серветок для поверхонь, на яких готується їжа, може знизити ризик харчового отруєння на 99,2%, стверджують дослідники з Університету Арізони в США.

08-05-15-foto-600x412-1

У рамках дослідження вчені вивчали ефект від використання антибактеріальних серветок на поверхнях кухонної стільниці з типових матеріалів – граніту, ламінованого ДСП та керамічної плитки. Необхідно було оцінити, як це впливає на ризики для кухаря, членів сім’ї і гостей — спожити разом з їжею шкідливі бактерії.

Читайте також: 

Отримані результати фахівці порівняли з кількома іншими дослідженнями. Виявилося, що ризик перехресного зараження (від їжі — до поверхонь і рук), що приводить до потрапляння небезпечних бактерій в організм, можна було значно знизити, якщо використовувати антибактеріальні серветки. Вчені прорахували дані ризики за допомогою комп’ютерної програми. Вона показала, що регулярне використання дезінфікуючих серветок знижує річний ризик зараження інфекцією Campylobacter jejuni на 99,2%.

Вчені пояснили, що Campylobacter є дуже небезпечною бактерією і може викликати серйозні захворювання травної системи. З цієї причини фахівці рекомендують регулярно протирати кухонні поверхні і мити руки після приготування їжі.

Натхнення: http://www.medicinform.net/

 
comments powered by HyperComments