Главная / Екологія / Енергоефективний будинок, який витримає ураган

Енергоефективний будинок, який витримає ураган

Безліч будівель в наші дні проектується так, щоб знизити енергоспоживання і зробити їх автономними. Але лише одиниці проектуються так, щоб витримати екстремальні погодні умови і стихійні лиха.

Високотехнологічний будинок Sure house був спроектований студентами з Технологічного університету Стівенса (Stevens Institute of Technology) у відповідь на ураган Сенді 2012 року. У штаті Нью-Джерсі, де й розташовується університет, ураган пошкодив близько 350 тис будинків, і багато хто з них стали зовсім непридатні для житла.

Розроблений за підтримки фонду PSEG, будинок прийняв участь у конкурсі Департаменту енергетики США Solar Decathlon 2015.

13-10-15-foto-600x270-1

Будинок Sure House отримав свою назву від скорочення двох слів Sustainable («сталий») і Resilient («гнучкий»), що команда університету Стівенса розшифровує як їх «бачення стійкого і гнучкого будинку для місць з підвищеним ризиком повеней». Автори проекту стверджують, що будинок на 90% споживає менше енергії, ніж традиційні будинки. Він цілком працює на енергії сонячних батарей, стійкий до штормів і має «розумний енергетичний центр», який забезпечує безперебійне постачання електрики навіть у випадках стихійних лих.

Будинок площею 93 кв. м відповідає вимогам комфортності, інноваційності, нормативно-технічним документам, які представлені на http://docs.cntd.ru/. В ньому може оселитися сім’я з чотирьох чоловік.

Будинок стоїть на фундаменті з невеликих паль, які піднімають його над землею і рятують від затоплення в разі повені. Будинок облицьований плиткою з волоконного композиту, що захищає будинок від сильних вітрів. Віконниці від шторму також забезпечують затінення протягом року та захищають від води під час шторму. Фасад обладнаний протидождьовим екраном, який має повітряний шар для додаткового захисту від води.

13-10-15-foto-600x337-2

У разі, якщо вода все-таки потрапить в будинок, його дерев’яні підлоги не згниють і не запліснявіють — цьому буде перешкоджати спеціальна система «павутинних канальців», які проходять в підлозі.

Щоб мінімізувати енерговитрати, Sure House оснащений високоефективним фасадом, який максимально знижує теплові втрати. Тепловий насос забезпечує нагрівання та охолодження приміщень і може задавати певну температуру в кожній кімнаті.

Читайте також: 

Також в будинку встановлено енергозберігаюче обладнання — пральна машина і гібридна сушарка, яка відновлює втрачене тепло, щоб знизити енерговитрати.

Будинок Sure House повністю автономний і оснащений інтегрованими в віконниці будинку сонячними панелями, виготовленими за технологією BIPV. Сонячні панелі виробляють енергію, коли віконниці відкриті і підняті.

13-10-15-foto-600x338-3

Теплові насоси також можуть забезпечувати будинок гарячою водою навіть у випадку, коли всі будинки в окрузі будуть відрізані від електрики.

У будинку також вмонтовані USB -розетки, які знаходяться на зовнішній стороні будівлі. Це зроблено спеціально для того, щоб у разі стихійних лих сусіди також могли заряджати свої мобільні пристрої.

Sure House розробляли два роки, і тепер цей проект буде брати участь у фіналі конкурсу Solar Decathlon 2015, який відбудеться у жовтні в Каліфорнії. Після цього дім буде відкритий для публічних відвідувань та екскурсій.

Відео по темі:

 

 
comments powered by HyperComments