Главная / Людина / Фахівці розповіли, як з’являються галюцинації

Фахівці розповіли, як з’являються галюцинації

Галюцинації виникають через посилення нашої звичайної здатності інтерпретувати світ навколо нас шляхом використання попередніх знань і прогнозів, вважають британські вчені з Кембриджського університету.

f19e094dc7bcfab8a7a1b115ea8cbb83

Зокрема, мозок здатний «домальовувати» картину того, що відбувається, коли людина володіє недостатньою кількістю інформації. Так, наприклад, лише за одними контурами предметів в темній кімнаті людина може здогадуватися, що де стоїть, але ця здатність може стати причиною галюцинацій, коли людина сприймає недолік інформації занадто гостро.

За словами експертів, галюцинації можуть бути більш поширені серед людей зі станом психозу, але також можуть бути присутні в більш м’якій формі у всій популяції і не завжди є ознакою психічної хвороби.

У ході дослідження вчені показали чорно-білі картинки 18 пацієнтам з ознаками психозу і 16 здоровим людям, попросивши знайти на них силует людини. Потім учасникам показали кольорові, на основі яких були зроблені чорно-білі картинки. Було встановлено, що отримання додаткової інформації про кольори дозволило людям з психозом швидше знаходити силует людини на чорно-білих малюнках, у той час як мозок здорових людей був на це нездатний.

Натхнення: healthvesti.com

 

 
comments powered by HyperComments