Главная / Земля / Гренландська полярна акула живе 270 років

Гренландська полярна акула живе 270 років

 
 

Дослідники з Копенгагенського університету з’ясували, що найбільш довготривалим на Землі хребетною твариною є гренландська полярна акула. Гренландські акули, що досягають в довжину більше 5 метрів, вважаються одними з найбільших акул. Незважаючи на це, про їх життя відомо не дуже багато.

25530daab8dc4889c074d67183e98597
За словами дослідників з Копенгагенського університету, отримані в ході дослідження гренландських акул нові дані свідчать про те, що ці риби живуть не менше 270 років, що є рекордом для хребетних тварин.

Більше 50 років тому датський біолог Пол Марінус Хансен виявив, що гренландські акули виростають всього на декілька сантиметрів за кілька років. Вчені тоді припустили, що тривалість життя цих акул може бути досить великою. Однак визначити вік гренландських акул, використовуючи традиційні методи, було неможливо.


Дослідники з Копенгагенського університету вирішили дізнатися вік спійманих примірників по вуглецю-14, присутнього в кришталику ока акули. Аналіз показав, що вік найбільшої спійманої риби становить 272 – 512 років. На думку вчених, швидше за все, акулі близько 390 років.

Найбільша акула, яку досліджували датські фахівці, досягала в довжину 5 метрів. Відомо, що гренландські акули досягають статевої зрілості тоді, коли досягають в довжину 4 метрів. Враховуючи цей факт, дослідники зробили висновок, що до розмноження гренландські акули готові у віці 156 років.

 
comments powered by HyperComments