Главная / Технології / Космічний ліфт можна побудувати з алмазів

Космічний ліфт можна побудувати з алмазів

Напевно багато хто з вас чув про бажання однієї японської компанії (бажання, правда, висловила не тільки вона) побудувати космічний ліфт на базі міцних вуглецевих нанотрубок. Так от, останні новини звучать ще цікавіше. У теорії космічний ліфт можна буде побудувати з алмазів.

ffb040662bd85efec12e43592011c305

Графен, може, і є протягом останніх років одним з найцікавіших матеріалів для науки, проте наукове співтовариство звернуло свою увагу на інший матеріал, в основі якого лежить вуглець. Йдеться про алмазні нанонитки, створені на базі одновимірних кристалів вуглецю по міцності порівнянних з алмазами.

Одначе варто зазначити, що вчені поки з точністю не впевнені в тому, чи заслуговують алмазні нанонитки такої уваги, якої їм зараз приділяється, і, взагалі, чи можливо налагодити їх масове виробництво, проте в них зацікавлена принаймні одна лабораторія Університету штату Пенсільванія (США), яка зараз з ними працює. На даний момент є побоювання того, що алмазні нанонитки при збільшенні в розмірах можуть ставати більш крихкими, що, звичайно ж, може бути дуже актуальною проблемою, якщо мова йде про протягнення космічного кабелю принаймні довжиною близько 20 кілометрів.

Однак недавнє моделювання, проведене командою вчених з Технологічного університету Квінсленда, показує, що при інтеграції в структуру алмазної нитки особливих структурних дефектів нитка стає набагато еластичнішою. З правильно підібраною молекулярною структурою, на думку вчених, такі алмазні нанонитки можуть стати «відмінним джерелом надміцних тривимірних наноархітектур».

Якщо створені моделі в кінцевому рахунку виявляться вірними, то для цього матеріалу може відкритися дуже широкий спектр використання в різноманітних областях, починаючи від нанотехнологій і електроніки, і, хто знає, можливо, навіть при будівництві космічних ліфтів.

 

 
comments powered by HyperComments