Головна / Екологія / Марокко страждає від зміни клімату і сильних посух

Марокко страждає від зміни клімату і сильних посух

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Марокко жорстоко страждає від зміни клімату і суворих посух. Тому місцеві жителі активно шукають шляхи забезпечення питною водою сіл на краю пустелі Сахара на південно-заході країни.

cea543841065af602c9a578fd9f6cac9
Один із способів добути воду — гігантські сітки, які встановили в сухому гірському регіоні. Завдання сіток — поглинати вологу з повітря, з метою отримати прісну воду. Проект, який проводиться під керівництвом Неурядової організації Марокко, став найбільшим заходом по збору туману в світі. Програма стала такою успішною, що чисту питну воду отримали 500 жителів сіл регіону, які страждають від посухи.

За експериментом стоїть продуманий науковий підхід. Дрібні осередки сіті здатні конденсувати туман у воду, аналогічно функціонуванню голок сосни або секвої під час мізерних опадів.

Збирати туман придумали в 1980-х роках. Спосіб був популярний в південноамериканських країнах — Перу та Чилі. Ідею привезли в Марокко в середині 2000 рр. Реалізація проекту зайняла чотири роки.

Після установки величезних сітей на висоті 1,2 тисячі метрів в Марокко збирали по шість тисяч літрів води в день.

Потім водяний конденсат очищали від домішок і відправляли в водопроводи сіл Південного Марокко. Цей регіон страждає від стрімкого спаду населення, так як люди мігрують через нестачу питної води. Новий проект дає надію знизити міграцію населення.

 
Loading...
comments powered by HyperComments