Главная / Людина / Мобільники вбивають і калічать людей

Мобільники вбивають і калічать людей

Мобільні телефони поступово стають однією з основних причин травматизму, інвалідності і навіть смерті. Не виключено, що скоро мобільник наздожене за цим показником деякі поширені хвороби.

Кількість пішоходів, які отримують травму через свій мобільник, ймовірно, буде тільки рости, кажуть дослідники з Університету Огайо (США). Вони вперше звернули увагу на те, що мобільні телефони небезпечні не тільки для водіїв, а й для пішоходів.

Вражаючий факт встановили дослідники з Університету Огайо — загальне число травм серед пішоходів падає, проте відсоток пішоходів, які отримали травму через мобільників, тільки зростає. Якщо нинішня тенденція збережеться, то в найближчі роки число травм від мобільника тільки виросте — тому саме час бити тривогу.

Негативному впливу мобільних телефонів на водіїв присвячено багато робіт. Це призвело до того, що в більшості країн світу заборонені розмови по телефону під час водіння (за винятком тих випадків, коли використовуються гарнітури). Але чомусь ніхто не звертав увагу на статистику травм пішоходів через розмови по телефону. Дослідники з Огайо зайнялися цим, і виявили, що найчастіше жертвами стають пішоходи віком від 16 до 25 років. Важливо, що перед травмою вони не писали повідомлення, а розмовляли, приклавши телефон до вуха.

Дослідники вивчили статистичні дані из 100 лікарень США за сім років, Виявилося, що в лікарнях дійсно безліч повідомлень про травми, отримані пішоходами із-за телефону. Так, описується випадок з 14-річним хлопчиком, який впав у канаву, 23-річний чоловік, який був збитий автомобілем і багато інших.

Починаючи з 2005 року, спостерігається постійне зростання кількості травм, отриманих пішоходами через мобільник. Наприклад, в 2010 році повідомлялося про більш ніж 1500 жертв балакучості. Але вчені вважають, що в реальності постраждалих набагато більше. Адже якщо травма незначна, то потерпілий може не звертатися до лікарні. А деякі постраждалі приховують інформацію про те, що говорили по телефону під час події. Також деякі можуть самі надати собі допомогу, або бояться звертатися до лікарні через відсутність медичної страховки.

Щоб приблизно дізнатися кількість постраждалих пішоходів, можна провести паралелі з дорожніми інцидентами за участю водіїв. Дані Комісії з споживчої безпеки і статистика з відділень швидкої допомоги з приводу ДТП, що трапилися через мобільник, суттєво розходиться. На думку вчених, дані Комісії занижені в 1300 разів!

В даний час немає даних від Комісії з споживчої безпеки з приводу травм пішоходів, але якщо порівнювати з водійською статистикою, то, як вважають вчені тільки в 2010 році близько 2 мільйонів пішоходів отримали травму з вини мобільника. Звичайно, це дуже приблизні підрахунки, але вчені впевнені в одному — цифра +1500 постраждалих за 2010 рік занижена в сотні разів.

Як очікувалося, згідно зі статистикою з відділень швидкої допомоги, в групі ризику молоді люди — вони травмуються частіше людей старшого покоління. При цьому, тільки 9% травм трапилися під час того, як пішохід писав повідомлення. Велика частина інцидентів сталася саме під час розмови по телефону. Це не означає, що повідомлення безпечніше. Тут швидше причина в тому, що складно писати повідомлення на ходу, пішоходам доводиться зупинятися, щоб написати послання. А під час розмови зупинятися не обов’язково. Але пішоходи не враховують, що в такі моменти їх увага розсіюється: вони не здатні адекватно оцінити відстань до автомобіля, що йде, правильно «розшифрувати» сигнал світлофора, швидко зреагувати у випадку непередбаченої ситуації і т.д. Все це негативно позначається на статистиці травм.

Вчені застерігають: все більше людей користується мобільними телефонами, і тому, швидше за все, якщо не будуть вжиті заходи, кількість травм, викликаних розмовою по мобільнику, тільки зросте. І якщо вдалося хоч трохи дисциплінувати водіїв, то, можливо, вдасться зробити це і з пішоходами. Поки пішоходи вільно говорять по телефону під час руху, при переході вулиці. Немає жодних підстав штрафувати їх за це або ж змушувати оплачувати лікування у разі отримання травми. Але швидше за все, ніякі штрафи не допоможуть вирішити проблему. Потрібно, щоб кожен власник телефону сам розумів свою відповідальність і формував у себе правильну «мобільну» поведінку. Зрозуміло, варто правильно вчити своїх дітей. Коли батьки вчать дітей переходити дорогу, то кажуть — дивися наліво-направо. Тепер до цієї рекомендації варто додасть ще одну — припини говорити по телефону.

Натхнення: rnd.cnews.ru

 
comments powered by HyperComments