Главная / Земля / Мох посприяв розвитку життя на Землі

Мох посприяв розвитку життя на Землі

 
 

Кисень зародився на Землі 2,4 мільярда років тому. Але знадобилося ще 2 мільярди років, щоб кількість життєво необхідного газу досягло того рівня, яким ми дихаємо сьогодні. Подібної еволюції людство зобов’язане моху, повідомляє The Daily Mail.

6e5bd678c8f000d1bbe8b488a82e277f
Англійські вчені Ексетерського університету вважають, що мохи стали одними з перших рослин, які заселили планету і суттєво підвищили концентрацію кисню в атмосфері. Помітний сплеск газу (природно, на тлі мільярдного проміжку часу) в біосфері Землі показала спеціально складена програма комп’ютерного моделювання.

Найбільш ранні мохоподібні (Bryophytes), відомі як бріофіти, з’явилися близько 470 млн років тому. Приблизно в цей період рання біосфера Землі могла виробляти тільки 30% від сьогоднішньої кількості кисню. Протягом наступних 50 мільйонів відзначалася найактивніша еволюція і поширення моховидних (у царстві рослин існують два підцарства: вищі рослини, до яких зокрема відносяться мохи, і нижчі – це водорості).

Читайте також: 

В тропосферу надходило все більше й більше кисню, поки він не досяг нинішньої концентрації.

Таким чином, близько 400 — 420 млн років тому газова оболонка нашої планети «наситилася» такою кількістю бажаного кисню, що це стало потужним поштовхом для розвитку складних живих організмів, у тому числі тварин і людей.

Англійці прокоментували, що їх відкриття показує, як найбільш ранні наземні рослини були напрочуд продуктивними в плані вироблення кисню. Нереально усвідомлювати, що без еволюції і експансії моху нікого з нас сьогодні не було б. Зазначимо, що мохи досі мешкають на всіх континентах, в тому числі і в Антарктиді, нерідко в екстремальних природних умовах.

 
comments powered by HyperComments