Главная / Людина / Мозок людини здатний відновлювати спогади

Мозок людини здатний відновлювати спогади

Довгий час вважалося, що можна зберегти спогади в мізках тільки якщо відповідні нейрони були активні. Проте зараз, схоже, з’ясувалося, що це не завжди так, і це може дуже допомогти тим, хто страждає від короткочасної втрати пам’яті.

60f9169bed36b83b0d3f40eb098cf6bf

Вчені виявили, що стимуляція мозку слабкими розрядами електрики (зокрема, імпульс транскраніальної магнітної стимуляції) може оживити недавні спогади. Наш розум може уповільнити короткострокові спогади аж до їх неактивного стану, де вони перебувають у фоновому режимі, але готові повернутися, коли це необхідно.

Цей метод не можна застосовувати до довготривалої втрати пам’яті (для цього існують інші техніки), так що не чекайте повернення дитячих спогадів після декількох розрядів. Однак ці результати повинні поліпшити наше розуміння того, як працює мозок — вже стало зрозумілим, що наша пам’ять складніша, ніж вважалося раніше. І в довгостроковій перспективі це може призвести до лікування хвороби Альцгеймера та інших розладів, коли відновлення короткострокових спогадів могло б значно поліпшити якість життя пацієнта.

 

 
comments powered by HyperComments