Главная / Здоров'я / Поганий матрац скорочує тривалість життя людини

Поганий матрац скорочує тривалість життя людини

 
 

Якість матраца, з точки зору здоров’я людини, відіграє важливу роль. Ще в 2011 році було проведено опитування, яке показало: для 92 % респондентів зручний матрац важливий для міцного сну. А хороший сон пов’язаний з підтриманням нормальної ваги, хорошою роботою пам’яті і довгим життям.

Поганий матрац скорочує тривалість життя людини

Дослідження 2009 року, в якому приймало участь 59 здорових чоловіків і жінок, доводить це. Спочатку люди спали 28 ночей на своєму звичайному матраці, а потім ще 28 ночей — на новому матраці середньої жорсткості. Потім треба було оцінити рівень стресу (симптоми: занепокоєння, нечіткий хід думок, нервозність, дратівливість, головні болі, тремтіння). Новий матрац дозволяв знизити показники стресу завдяки підвищенню якості сну і зменшення болю.

Універсального визначення м’якості або жорсткості матраца немає. Все індивідуально, говорить Роберт Оексман, керівник інституту «Сліп ту Лів». В цілому медики вважають, що м’який матрац — не найкращий вибір. Вибираючи матрац, фахівці радять полежати на ньому хвилин 20. Зрозуміти ж, що потрібно замінити матрац, можна по зниженню якості сну. При цьому у людини можливий розвиток алергії — пилові кліщі, особливо небезпечні для астматиків, які живуть в старих матрацах.

 
comments powered by HyperComments