Главная / Здоров'я / Стан медицини в Україні вимагає реанімації

Стан медицини в Україні вимагає реанімації

 
 

Чиновники Міністерства Охорони Здоров’я України не дарма готують проекти з глобальної модернізації охорони здоров’я в країні. Днями Всесвітній Економічний форум опублікував рейтинг країн, в якому враховується і стан галузі охорони здоров’я. Україна в рейтингу за основними показниками розвитку медичного сектора далека від «золотої середини».

30-09-15-foto-600x350-1

У рейтингу оцінювалися показники по 142 країнам.

Середня тривалість життя в Україні становить 69,2 року і це 97 позиція в рейтингу. Актуальний показник, особливо перед затвердженням нового пенсійного віку — 65 років. Жити на пенсії середньостатистичному українцеві, після прийняття поправок, залишиться 4,2 року. Японці живуть довше за всіх — 82,9 року, середня тривалість життя людини в Європі близько 80 років.

За адекватність фінансування програм боротьби з туберкульозом Україна посідає 106 місце, а за поширеністю туберкульозу в країні 90 місце. Поточна захворюваність на туберкульоз — 101 випадок на 100 000 чоловік.

Перинатальна служба в країні працює ще гірше — по смертності серед немовлят Україна посіла 110 місце з показником 1,1 випадок на 1 000 новонароджених.

Найкращий показник в Україні — це адекватність фінансування програм боротьби зі СНІДом -70 позиція. І при цьому за поширеністю захворювання 110 позиція у рейтингу з показником 1,1 на 100 000 населення.

Всі ці показники повинні всерйоз стурбувати чиновників і крім обговорення і затвердження нових проектів реформ охорони здоров’я спробувати почати їх впровадження в життя.

Зараз дії чиновників схожі з лікарським консиліумом на якому неспішно обговорюють тактику ведення пацієнта, а цей хворий перебуватиме у реанімаційному залі і в стані агонії. Тому для покращення ситуації в медицині залучаються кошти приватних інвесторів, і тому гроші на благодійність Фонд розвитку Київської обласної клінічної лікарні це явище, що здатне підняти рівень медичного обслуговування.

Нагадуємо, що в Україні в кінці 2010 року розроблені пілотні проекти реформування охорони здоров’я і на сьогодні вони ще залишаються тільки проектами.

 
comments powered by HyperComments