Главная / Технології / В Ісландії бурять свердловину у пошуках невичерпного джерела енергії

В Ісландії бурять свердловину у пошуках невичерпного джерела енергії

Ісландські енергетики бурять надзвичайно глибоку свердловину. До кінця року вони повинні досягти глибини 5000 метрів: там, під кілометрами гарячої породи вони розраховують знайти практично невичерпне джерело енергії.

0006fbafcc4c0e06e909ff828c29bf21

Глибокими свердловинами ісландці займаються не в перший раз: вся їхня країна — зона вулканічної активності, і підземна вода, розігріта теплом вулканів, давно постачає енергією міста і селища. Глибина свердловин зазвичай становить 2-3 кілометри, але в цей раз вирішили піти на рекорд.

До критичної позначки залишилася декілька тижнів, і температура базальту, яким йде бур, досягає вже 450 градусів: на дні свердловини будуть всі 500, впевнені вчені. Така температура і високий тиск створюють на глибині надкритичні параметри для води, що залягає під землею: вона і не рідка, і не газоподібна, а при бурінні виривається на поверхню у вигляді пари, енергія якої набагато вище енергії пари, що виходить з чайника.

Добурити до магми геологи не бояться: по-перше, глибина не настільки велика, а по-друге, останні виверження на південно-заході країни, де встановлено бур, відбулися 700 років тому, і вчені впевнені, що обстановка спокійна.

Ґудмундур Омар Фрідлейфссон, провідний геолог проекту Iceland Deep Drilling Project (IDDP) і Асґейр Марґеїрссон, керівник проекту, вважають, що надглибоку свердловини дозволять бурити менше, щоб отримувати ту ж кількість енергії, що зараз отримують з декількох свердловин меншої глибини.

 

 
comments powered by HyperComments