Главная / Екологія / Вчені: Надлишок вуглекислого газу здатний спровокувати випаровування океанів

Вчені: Надлишок вуглекислого газу здатний спровокувати випаровування океанів

 
 

Вчені з Німеччини та Сполучених Штатів прийшли до висновку, що надлишок вуглекислого газу в атмосфері може привести до випаровування океанів. Такі песимістичні прогнози страшні не тільки для Землі, але і для інших планет, де може існувати вода. Такі дані експерти опублікували в науковому журналі Nature Communications.

Німецькі вчені спільно зі своїми колегами з США в ході наукових досліджень визначили, що надмірне попадання вуглекислого газу в атмосферу може спровокувати зникнення океанів на Землі та інших багатих водою планет. Невтішні прогнози експерти змушені констатувати у зв’язку з щоденним розвитком сучасних технологій, які мають ризик зробити планету без життя.

Планетологи спробували простежити, як саме вміст вуглекислого газу в атмосфері впливає на гідросферу Землі. Виявилося, що збільшення концентрації цього газу значно прискорює парниковий ефект, а також провокує нестабільність кліматичних умов на планеті.

Метеорологи, стурбовані, що даний процес має незворотний характер навіть за умови, якщо на сьогоднішній день кількість шкідливих викидів у повітря вдасться скоротити в кілька тисяч разів. Вчені також додали, що на сьогоднішній день концентрація вуглекислого газу в атмосфері поки не здатна кардинально змінити ситуацію на Землі, однак для екзопланет подібний сценарій вчених є більш реалістичним.

 
comments powered by HyperComments