Главная / Земля / Вчені шукають метеорит, який вбив динозаврів

Вчені шукають метеорит, який вбив динозаврів

Знамениті геологи Америки і Англії зберуться разом у березні над роботою за проектом пошуку метеорита, що погубив всі «принади» мезозойської ери. Планується провести підводні масові розкопки в Мексиканській затоці, на території кратера Чіксулуб.

У березні компанія геологів з США і Великобританії почнуть проводити розкопки на місці метеорита, що впав у кратер Чіксулуб, який розташовується в Мексиканській затоці. «Приземлення» астероїда 65 мільйонів років тому згубило всю мезозойську еру, динозаврів, флору і фауну того часу.

Дослідження почнуться з будівництва бурової платформи, за допомогою якої вчені планують дістати з дна залишки метеорита, що зіткнувся з Землею на Юкатанскому півострові.

65 мільйонів років тому 10-кілометровий метеорит впав в районі сучасної Мексики на півдні, залишивши позаду себе воронку глибиною в 20 кілометрів і довжиною 180 кілометрів. Згодом ця «рана» на Землі була залита водою, що на даний момент і являє собою Мексиканську затоку. «Приземлення» метеорита є потужним ударом і порівнянно вибуху сотні тисяч атомних бомб одночасно, загальною потужністю в 240 мільйонів мегатонн тротилового еквівалента.

Зіткнення призвело до потужних цунамі і хмари з пилу, що покрили Землю після закінчення десятків років, вулкани на території теперішньої Індії почали активні виверження і викид попелу в повітря. Багато геологів схиляються до думки, що саме цей факт знищив усю фауну того часу і тварин важче 25 кілограм. Але не всі вчені дотримуються цієї теорії.

В ході вивчення порід наукові діячі виявляють бажання проаналізувати та уточнити, до якого сімейства належить астероїд і розкрити його хімічний склад. Таким чином, вчені з’ясують, чи справді метеорит був «винуватцем» знищення ери Мезозою і чи сталося закислення світового океану від розчинення карбонатів у воді при падінні.

Щоб відповісти на всі ці питання, дослідникам доведеться відкопати 1,5 кілометра осадових порід, щоб дістатися до цікавої частини океанського дна. Під час розкопок вони так само зможуть проаналізувати шлях відновлення екосистеми Землі і побачити, які з представників морської флори і фауни дожили до наших днів.

Заповзятливі біологи сподіваються відшукати сліди бактерій, які мешкали в гарячих і багатих мінералами водах моря, захованих під Землею після зіткнення метеорита із нею. При знаходженні їх ДНК, вчені покажуть яскравий приклад життя за межами Землі.

 

 
comments powered by HyperComments