Главная / Здоров'я / Як доглядати за зубами — досвід предків

Як доглядати за зубами — досвід предків

 
 

Мудрі предки-слов’яни в більшості мали здорові і красиві зуби. Серед «секретів»: чистка зубів порошком із крейди або глини, відбілювання деревною золою, лікування зубного болю відваром насіння акації, запивання солодощів несолодкими напоями. Сучасні ж нездорові звички, і, скажімо, фторовані зубні пасти (якщо фтору Вашому організму і без них достатньо) можуть завдати шкоди.

04-05-15-foto-600x441-1

При нездорових зубах розвивається багато хвороб людини, які скорочують її життєві ресурси і ось тоді вам необхідно шукати http://101stomatolog.com.ua/. Рекламовані гігієнічні та лікувально-профілактичні пасти для захисту зубів від пародонтозу, карієсу та інших захворювань не дають бажаного результату. Більше того, сьогодні скрізь і всюди рекламують пасти з фтором, але ж це галоген, що стоїть у першому ряду таблиці Менделєєва, причому один з найактивніших.

Потрапляючи з пастою в порожнину рота, фтор утворює плавікову, або фтор-кислоту, яка, між іншим, розчиняє скло. Але скло, як і емаль наших зубів, складається з кремнієвих матеріалів, які роз’їдаються цією кислотою. Таким чином фтор руйнує кісткові тканини зуба, з тієї ж причини швидше випадають пломби.

І мені згадався знайомий дід. Він все життя чистив зуби звичайною кухонною сіллю, подрібненою в металевій ступці і просіяну через дрібне сито, іноді додаючи в неї дрібну деревну золу з печі. У ту пору, тим більше в селі, зубних щіток не було. Дід вмочував чистий палець в дрібну сіль і чистив зуби і ясна (по-сучасному — робив масаж). Зуби відмінної білизни і краси у нього ніколи не хворіли. І здоров’я він був відмінним: пішов у світ інший у віці близько 100 років, при цьому до кінця днів займався селянським господарством.

Поміркувавши над, здавалося б, забаганкою діда, я зрозумів, як потрібно доглядати за зубами. Правда, вніс поправку на сучасність. Тепер я чищу зуби зубною щіткою, вмочивши її в дрібну і обов’язково морську сіль, чищу 1-2 хвилини, полощу рот, ось і весь догляд. Зник неприємний запах з рота, зуби стали білими, зміцніли і ясна, і зуби, не відчуваю хворобливих симптомів. Одного разу вирішив почистити зуби звичайною зубною пастою, і вони занили. Я зрозумів, що треба чистити їх тільки морською сіллю.

Крім чистячого ефекту зубів і порожнини рота морська сіль (якщо вона натуральна, випарена з морської води), збагачує слину мікроелементами, які потрапляють в організм людини через слизову оболонку. Крім того, морська сіль володіє і бактерицидністю. Лікувальний ефект морської води неодноразово доведений ученими.

Сучасна стоматологія не виключає використання морської солі, особливо для полоскань порожнини рота, оскільки доведена корисність морської солі для зубів і слизової оболонки. Можна присипати (припудрити) зубну пасту навіть звичайною кухонною сіллю. Чистити зуби безпосередньо морською сіллю можна і для зняття стійких відкладень на зубах. У будь-якому випадку її рекомендується змішувати з олією, краще оливковою, в пропорції 1: 1. До суміші можна додати деревну золу для кращого відбілювання. Але зловживати не варто.

04-05-15-foto-600x453-2

Старовинний східний рецепт відбілюючої пасти: бананову шкірку добре висушити і підпалити. Одержаний попіл змішати з морською сіллю 1: 1 і розбавити оливковою олією.

Добре чистить зуби блакитна глина.

Суміш щіпки меленого перцю і чверті чайної ложки звичайної солі — кращий зубний порошок. Щоденне його використання запобігатиме карієсу, усуне запах з рота, кровотечу з ясен, біль в яснах і зубах. Засіб лікує підвищену чутливість зубів.

Ще одна думка.
Коли я їхав до себе на землю, то захотілося пожувати травички. Ну я зірвав молодий пирій, йду і жую — солодко, солоновато і смак парного молока, яким його пам’ятаю з дитинства.

Хвилин через десять жування трава перетворилася на дрібні размочаленні волокна целюлози. Але ж кожне таке волокно класно, як щітка очищає зуби! Більше того сік трави має лужну реакцію!

Після низки проб з’ясував, що такою властивістю добре чистити зуби мають практично всі злакові трави: пшениця, жито, овес, пирій, райграс, мятліки, тимофіївки, овсяниці і т.д.

Більш того щоб надати цьому потрібні лікувальні властивості і запах, досить до злаків додати листочки деревію, м’яти, звіробою, материнки, чебрецю … або гілочку горобини, верби, черемхи, ірги …. Будь-яка рослина на ваш вибір і здоров’я! Експериментуйте!

Я спробував з полином, але це для любителів абсенту.

Натхнення: http://econet.ru/

 
comments powered by HyperComments