Здоров'я

Гормональні порушення у жінок: 7 тривожних ознак

Баланс гормонів – один з важливих компонентів міцного здоров’я і гарного самопочуття жінки. Ендокринна система дуже чутлива до найменших змін, і при дисбалансі гормонів розвиваються ряд неприємних симптомів, про які ми і поговоримо.

1. Вугрі

Багато вважають, що акне (вугрі) характерно тільки для підліткового періоду, проте це не так. Порушення роботи сальних залоз може виникати при будь-якому віці, і часто це викликано дисбалансом між чоловічими і жіночими гормонами.

Висипання можуть виникати при високій активності чоловічих статевих гормонів (андрогенів) або при низькій активності жіночих статевих гормонів (естрогенів). Такі гормональні «сплески» можуть виникати і з цілком фізіологічних причин (наприклад, при вагітності або під час годування грудьми), а іноді вказують на патологію. Тому пройти обстеження у лікаря-ендокринолога точно не завадить.

2. Порушення менструального циклу

У нормі тривалість менструального циклу складає від 21 до 35 днів. Виділення при менструаціях, як правило, тривають не більше тижня, а їх обсяг становить від 20 до 80 мл. При відхиленнях від зазначених параметрів можна підозрювати проблему зі здоров’ям.

Зазначимо, що порушення менструального циклу не обов’язково пов’язано з дисбалансом статевих гормонів. Іноді причина криється в надмірній активності щитовидної залози (гіпертиреоз) або цукровому діабеті.

3. Проблеми з ростом волосся

Порушення гормонального фону в жіночому організмі і призводять до проблем з ростом волосся. Так, наприклад, при підвищеній активності чоловічих статевих гормонів можливий прискорений ріст волосся на обличчі по чоловічому типу. При полікістозі яєчників, наприклад, посилений ріст волосся часто поєднується з акне.

4. Посилене потовиділення уві сні

Дисбаланс гормонів часто призводить до підвищеної пітливості в нічний час. Найчастіше з цією проблемою стикаються жінки в періоді менопаузи.

Якщо підвищена пітливість спостерігається у жінок більш молодого віку, то це може вказувати на гіпертиреоз. Необхідно звернутися до ендокринолога для встановлення точного діагнозу.

Читайте також:

5. Зміни у вазі

Якщо ви помітили за собою різке схуднення на тлі гарного апетиту, то це може свідчити про такі ендокринологічні захворювання як гіпертиреоз або цукровий діабет.

Збільшення ваги також може спостерігатися при цукровому діабеті або при недостатній активності щитовидної залози (гіпотиреоз). Якщо зміни у вазі носять безпричинний характер, то потрібно звернутися до лікаря і зробити аналіз на гормони.

 

6. Підвищена стомлюваність

Патології щитоподібної залози стають причиною підвищеної стомлюваності, тремтіння в тілі і роблять скрутним виконання фізичної роботи, що вимагає мінімальних зусиль. Наприклад, у вас можуть виникати складнощі при підйомі по сходах або при перенесенні невеликого вантажу.

7. Перепади в настрої

Настрій жінки багато в чому залежить від стану гормонального фону. Так, часто гормональні збої, пов’язані з клімаксом або вагітністю, призводять до зміни настрою. Жінка може відчувати почуття страху, гніву і неконтрольованого занепокоєння. Як правило, при корекції гормонального фону ці симптоми зникають, але в деяких випадках може знадобитися і допомога психотерапевта.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button