Здоров'я

Вчені: Вітамін D само по собі не запобігає переломам

Вчені розповіли про те, що люди переоцінюють вагомість вітаміну D для організму. Дослідження говорять про те, що даний мікроелемент сам по собі не запобігає перелому кісток, для цього потрібен як мінімум кальцій.

Фахівці узагальнили 28 робіт інших вчених і прийшли до висновку, що в жодній з них не йдеться про здатність вітаміну D зробити кістки міцнішими. Абсолютно всі дослідження констатують, що цей мікроелемент є лише важливою частиною харчування для людей, які бажають уникнути переломів, а не головною його складовою.

Для того, щоб кістки стали міцнішими, в раціон людини необхідно додавати не тільки вітамін D, але і кальцій. Особливість першого полягає в тому, що він поліпшує засвоєння другого, тому вони відмінно працюють в команді. Саме кальцій зміцнює кістки людей і запобігає наступним переломам. При цьому, зазначають вчені, правильного раціону самого по собі теж буде недостатньо.

Щоб після засвоєння кальцію за допомогою вітаміну D кістки ставали міцнішими, людині потрібно ще й займатися фізичними вправами. Згідно з дослідженнями, люди, які мають повноцінне харчування і регулярно займаються спортом, значно рідше стикаються з переломами. Ймовірність проблем з кістками в такому випадку знижується на 20%. Саме тому вчені порадили людям не концентруватися на окремих з’єднаннях, а думати про комплексне збалансоване харчування.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments